23 березня в Українському кризовому медіа центрі УКМЦ пройшов брифінг громадської організації «Let’sdoit, Ukraine», присвячений підготовці до наймасштабнішої Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!», яка проходить під  патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко.

LDU_Billboard_6x3m

Метою заходу було залучення небайдужих та дружніх ЗМІ задля їх сприяння та допомоги у розвитку соціальної і екологічної політики, а також у формуванні екологічного руху в країні. В рамках брифінгу відбулося обговорення існуючих та спланованих заходів ГО «Let’sdoit, Ukraine», серед яких флешмоб«День без автомобіля» 17 квітня 2016 року, всеукраїнський фестиваль «ЧИСТОFEST»та всеукраїнська екологічна акція, наймасштабніше прибирання країни «Зробимо Україну чистою разом»23 квітня 2016 року.

В брифінгу взяли участь організатори заходів, партнери, амбасадори, представники органів державної влади та волонтери ГО «Let’sdoit, Ukraine», які неодноразово підкреслили важливість екологічно-просвітницької діяльності та необхідність об'єднання зусиль всієї української спільноти задля досягнення єдиної мети – чистої України.

Під час брифінгу учасники розповіли, чому вони схиляються до екологічних ініціатив ГО «Let’sdoit, Ukraine», обговорили необхідність формування у громадян України відповідального ставлення до довкілля і культури правильного поводження з відходами, а також необхідність та важливість проведення всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою разом».

В 2016 році акція «Зробимо Україну чистою разом»проходить під патронатом Марини Порошенко, спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України, громадськими організаціями «StreetWorkoutUkraine», Фундацією регіональних ініціатив, Київським молодіжним центром та за підтримки Міністерства освіти та науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства соціальної політики України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Програми волонтерів ООН в Україні, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». А також за  підтримки регіональних партнерів: ПАТ «Фармак», PepsiCo,  AdvertisingSchool, Інтерпайп (В Дніпровпетровській області), Епіцентр,Timberlandта ряду інформаційних партнерів.

Акція охопить понад 5000 різноманітних локацій та близько 700000 волонтерів по всій території України. Та на цьому робота організації не закінчується, адже є велика кількість інших проектів, які включають форуми, фестивалі, концерти, квартирники, круглі столи та прес-конференції. Деталі акції, супроводжуючих заходів та локацій можна дізнатись на сайті www.letsdoitukraine.org.

Юлія Мархель, президент ГО «Let’sdoit, Ukraine», розповіла, що до фіналу залишився лише місяць, тому хочеться закликати приєднуватись абсолютно усіх, підтримувати, знаходити ресурси на місцях, запрошувати своїх друзів, колег і пам’ятати, що екологія – це велика наука, це не тільки чистота від сміття, але й дбайливе ставлення до довкілля, тому ряд наших зусиль, які можуть покращити екологію зараз, будуть акумулюватися в один великий проект, що охопить всю територію України. «Хочеться, щоб всі люди пам’ятали, що екологія починається з кожного з нас і треба працювати над нею вже сьогодні!», – зазначила президент організації «Let`sdoit, Ukraine».

Отколенко Світлана, завідувач сектору благоустрою Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Українизазначила, відповідно до розпорядження КМУ від 31.03.2010 року № 777-р у квітні-травні відбувається щорічна акція «За чисте довкілля» в рамках якої проводиться День благоустрою. Міністерство другий рік поспіль співпрацює з ГО  «Let’sdoit, Ukraine», активно підтримує  акцію «Зробимо Україну чистою разом!».Мінрегіон звернулись до КМУ з проханням проведення Дня благоустрою 23 квітня 2016 року, як результатКабінет Міністрів України погодив пропозицію проведення Дня благоустрою 23 квітня 2016 року.

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру, наголосила, що одним з пріоритетів молодіжної політики в столиці є саме виховання екологічної свідомості у молоді та школярів, тому Київський молодіжний центр створює своєрідну платформу для взаємодії з громадськими активістами та організаціями, серед яких і ГО «Let’sdoit, Ukraine».

Денис Мінін, голова міжнародної організації «WorldStreetWorkout», підкреслив, що люди, які піклуються про здоровий спосіб життя, думають не лише про себе, але й про свій дім, Землю та чистоту думки, саме це – екологічний спосіб життя.

Людмила Сайченко, начальник відділу охорони праці та навколишнього середовища ПАТ «Фармак», розповіла, що компанія приділяє багато уваги екологічним проблемам, застосовує найновіші технології та прогресивні заходи задля зниження рівня шкідливих викидів та відходів, в чому зазнала великого успіху, але на цьому місія компанії не закінчується. «Для нас важлива не лише еко-культура наших співробітників.Ми виступаємо регіональним партнером акції «Зробимо Україну чистою разом», тому що ми прагнемо долучити до захисту довкілля людей, які нас оточують, адже ми прагнемо зробити усіх довкола трохи щасливішими».

Сергій Макаренко, директор зі зв'язків з органами влади та громадськістю PepsiCoв Україні, в доповіді наголосив: «В основі діяльності компанії PepsiCo лежить принцип «Відповідально до мети» – ми прагнемо досягати відмінних фінансових результатів, забезпечуючи стійке зростання компанії. Підхід «Відповідально до мети» має на увазі три головні складники стабільного розвитку: здоров’я людини, довкілля та екологія, підтримка талантів. На практиці підхід «Відповідально до мети» значить, що компанія PepsiCo виготовляє широкий асортимент продуктів харчування та напоїв, при цьому знижуючи вплив на навколишнє середовище, забезпечує місцеві спільноти тих країн, у яких компанія працює. В Україні компанія також реалізує проекти, що направлені на впровадження ресурсозберігаючих технологій та скорочення використання природних ресурсів на своїх виробничих підприємствах.

Наталка Карпа, співачка та заслужена артистка України, Амбасадор проекту, розповіла, що брати участь в акції її мотивують дві речі: «По-перше, я багато подорожую і бачу, що люди, які поважають себе, поважають і те середовище, де живуть, цінують і піклуються про екологію, по-друге – як не крути, артисти є лідерами соціальної думки, на нас дивляться, нас копіюють, тому ми маємо давати гарний приклад».

Оксана Тюпа, регіональний партнер, керівник «Advertisingschool», зазначила, що місією акції «Зробимо Україну чистою разом» є привиття любові до довкілля у громадян, а найшвидший та найкращій спосіб – саме добровільний внесок, коли свідомі громадяни самі виходять та допомагають, а представники органів державної влади, громади та бізнесу об'єднують зусилля, щоб показати, як багато людей готові змінювати країну на краще в такий простий спосіб, як прибирання.

Дмитро Черніцький, директор компанії «RunUkraine», розповів:«RunUkraine є соціально відповідальною компанією, тому ми активно залучаємось до екологічних акцій, що організовує «Let`sdoit, Ukraine». Зокрема, в рамках київського півмарафонувідбудеться захід – Sport Expo (15-16 квітня), який стане платформою для інформування та роз'яснення населеннюоснов екологічного способу життя, сортування сміття та принципів переробки відходів. Також разом з ГО «Let`sdoit, Ukraine»ми ініціюємо соціально екологічну акцію «День без автомобіля» 17 квітня. Ця акція має успішну практику в багатьох країнах. Ми можемо показати, що українці турбуються про навколишнє середовище і можуть хоч на один день пересісти з авто на велосипеди, просто влаштувати собі прогулянку чи пробіжку. Ми активно закликаємо всіх займатися спортом та дбати про екологію».