menskiy_zoopark_1Менський зоопарк відзначив своє 40-річчя. Єдиний зоопарк у райцентрі створив міліціонер, який підбирав поранених звірів та птахів. Зараз це заклад, у якому понад 140 видів фауни, значна частина з яких занесена до Червоної книги. На трьох гектарах розгулюють мешканці Африки і Південної Америки, джунглів і тайги, спекотної сахари і Антарктиди. Щорічно Менський зоопарк відвідують більш як 60 тисяч туристів. Особливо радіють звірям та птахам дітлахи. Леви, кінь Пржевальського, мавпи, страуси, ведмеді, чорні лебеді — важко всіх перерахувати... Але варто приїхати і побачити.

На свято до зоопарку завітали численні гості. Привітав колектив і голова облдержадміністрації Валерій Куліч: "У дитинстві, коли ми з батьками їздили до діда на Коропщину — обов'язково дорогою зупинялися у Мені й відвідували Менський зоопарк. Тому я із самого дитинства пам'ятаю, яким він був, і зараз бачу, яким він є — і мені дуже приємно, що сьогодні зоопарк розвивається. У дев'яності роки дійсно було тяжке становище. І, дякуючи менській громаді, його таки вдалося зберегти. Приємно чути, що цього року навіть придбали нових тварин. Це свідчить про те, що зоопарк не лише вижив, а й розбудовується, і в нього справді є велике майбутнє. Це, безумовно, велика заслуга колективу, який щоденно тут працює.''

Для оновлення технічної бази Валерій Куліч подарував закладу 200 тисяч гривень. Голова облдержадміністрації пообіцяв комплексний план розвитку зоопарку. Зокрема, і для того, щоб меценати розуміли перспективи розвитку закладу, його найнагальніші потреби — і спрямовували на це власні кошти.

''Менський зоопарк — краса і гордість містечка Мени — був створений Геннадієм Полосьмаком на основі власної колекції тварин і птахів. Уся родина його, жителі Мени брали участь у будівництві й облаштуванні зоопарку. Завдяки численним друзям Геннадія Івановича зі всього Радянського Союзу збиралася колекція. В сутужні 90-ті роки минуло століття, коли не вистояли потужніші господарства, Менський зоопарк вижив і зберіг тварин завдяки підсобному господарству, створеному Геннадієм Полосьмаком.

Раніше ми, його друзі, приїздили в Мену провідати тварин, привезти щось для них, а зараз приїздимо, щоб вклонитися його могилі. Бажано б при вході у зоопарк увічнити меморіальною дошкою пам'ять про його засновника'' — з листа до редакції ''Голосу України'' Володимира Білотіна з Луганська.

Василь ЧЕПУРНИЙ
golos.com.ua