Всього кілька днів тому ніжинські сайти облетіла гарна новина: по вулиці Гоголя в Ніжині працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» на чолі з фахівцем з ландшафтного дизайну Наталею Довгаль висадили більше чотирьох тисяч квітів. З дівчатами тоді особисто поспілкувався міський голова Олександр Кодола. Вислухав їхні пропозиції щодо озеленення міста, висловив свої побажання.

І ось – неприємна новина: минулими вихідними з клумб центральних вулиць міста зникло кількадесят нещодавно посаджених рослин. Так, по вул. Гоголя, біля меморіалу Небесної сотні, були вкрадені 8 білих бегоній, 3 рожеві з зеленим листом, 6 рожевих з червоним листом, 5 петуній з вазонів та 2 іпомеї батат; у сквері ім. Ю. Лисянського: 7 бегоній червоних з зеленим листом, 10 рожевих з червоним листом; біля УПСЗН: 20 петуній рожевих з білим кантом, 7 алісумів. В переважній більшості рослини повиривали з корінням. Залишилися самі лунки. Багато квітів затоптали.

«Поліція факти викрадення квітів зафіксувала!» – підкреслив заступник начальника КП «ВУКГ» Андрій Гомоляко.

Раніше ми вже повідомляли про те, як під час Великодніх і травневих свят квітникарі-«любителі» викопали декілька кущиків тюльпанів на клумбах на вул. Гоголя і біля міського Будинку культури.

Якщо крадіжку квітів під час Великодніх свят ще якось можна зрозуміти: попереду були так звані поминальні дні, коли люди наводили лад на кладовищах, тому – певно, за рахунок комунальної служби (тобто міського бюджету) – намагалися облаштувати могили своїх рідних. А як пояснити нинішню ситуацію?

Незрозуміло, чи то бажання «насолити» комунальному підприємству «ВУКГ»? Чи демонстрація власної впевненості у свої силах: немов, дивіться, який я герой – поцупив квіти прямо з центральної вулиці міста, з-під носа у міської ради?

Ризик, звичайно, справа благородна, але не в даному випадку. Рано чи пізно «любителів» квітів спіймають «на гарячому». Ось тоді й подивимося, чи питиме шампанське той, хто так ризикував.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук