Відразу чотири проблеми підняли на прийомі Ніжинського міського голови, який відбувся сьогодні, 19 жовтня, представники громади з вулиці Космонавтів.

У даному районі наразі проживають понад 4 тисячі чоловік, чимало з них – пенсіонери. Вони дуже потребують медичної допомоги. Тому два питання, які озвучили жителі на прийомі, пов'язані між собою. Перше – це відсутність аптеки. Друге – бажання повернути до амбулаторії сімейного лікаря Попова.

«Від себе ми зробили, що могли – запропонували в оренду приміщення під аптеку. Але бізнесом міська рада не займається. У нас є комунальні підприємства, які надають комунальні послуги населенню. Аптеки до них не входять. Це аптечний бізнес. Ми відправляли 20 запрошень до фірм, як ніжинських, так і по Україні – відповідь надали лише «Ліки України». Раніше це було муніципальне підприємство. Три роки тому його приватизували. Щоб аптека на вулиці Космонавтів запрацювала, потрібен фармацевт. Його наразі шукають. Давайте ще раз звернемось до «Ліків України», — запропонував міський голова Олександр Кодола.

А ось спробувати повернути сімейного лікаря до амбулаторії – це вже компетенція міської ради. Чому саме цей лікар? Чимало жителів мікрорайону підписали декларації саме з ним. А тепер його перевели до поліклініки. Міський голова звернеться до керівництва Центру первинної медико-санітарної допомоги з проханням задовольнити потребу жителів даного мікрорайону.

Третя проблема пов'язана з анонсованим закриттям відділення Ощадбанку на вулиці Космонавтів з 18 грудня поточного року.

«Це єдине відділення банку, яке працює у даному мікрорайоні. Якщо його закриють, людям стане дуже складно. Зокрема, — пенсіонерам. Їм доведеться думати, як добратися до найближчого відділення банку. Дуже просимо Вашого сприяння», — попросили пенсіонери міського голову.

«Від себе я звернуся до керівництва фінансової установи, проведу з ними перемовини. Але, на жаль, це питання не моєї компетенції: банки нам не підпорядковуються. Вам потрібно або написати колективне звернення до Ощадбанку, або зателефонувати на його «гарячу лінію», — порадив Олександр Михайлович.

Як виявилося, термін договору оренди, підписаного між міською радою та керівництвом Ощадбанку, закінчується аж у 2023 році, і друга сторона ще нічого не повідомляла про закриття відділення на вулиці Космонавтів.

Четверте питання, яке потребує вирішення, — приватизація землі під гаражами. Справа у тому, що половина гаражного кооперативу, створеного кількадесят років тому, опинилася у межах міста, а інша – поза ними. Необхідні документи зібрано.

Фахівці міської ради підтвердили: дане питання буде розглянуто на найближчій сесії Ніжинської міської ради.

Представники громади з вулиці Космонавтів щиро подякували міському голові О. Кодолі за сприяння у вирішенні їхніх проблем.

Автор: Валентина Савчук

Фото автора