Після пожежі на території 6-го Арсеналу Збройних сил України в Чернігівській області, жителі міста Ічня масово повертаються в свої домівки.

Про це в ефірі «Прямого» повідомив народний депутат Олександр Кодола.

«Так дійсно, люди повертаються дуже масово, особливо місто Ічня. Це є місто районного значення з населенням близько 13 тисяч осіб. І вже дуже багато людей повернулося, для розуміння в першу добу нашим оперативним складом було евакуйовано з потенційно небезпечної 16-кілометрової зони понад 12 тисяч людей. Дуже багато людей повертаються, це дуже небезпечно, незважаючи на те, що прес-служба Міноборони поширила інформацію про повну ліквідацію пожежі в той же час, ще в ночі відбувались вибухи. Нещодавно також був достатньо сильний вибух, тому ще пожежа не ліквідована», — повідомив Олександр Кодола.

Він відзначив, що авіація ДСНС продовжує гасити пожежі. Підрозділи збройних сил ДСНС виконують заходи з ліквідації осередків задимлення та тління. Проводиться розмінування групою піротехніків від вибухонебезпечних предметів поблизу Арсеналу.

За словами нардепа, арсенал вже готовий повернутись до розташувань військової частини для відновлення повсякденної діяльності цієї військової частини.

«Дійсно, поки що небезпечно повертатись в найближчі населені пункти в 16-кілометровій зоні, яка визначена нашим особовим складом, вона ще сьогодні дуже небезпечна не тільки тому, що йде пожежа, а й іноді вибухи. А тому, що там дуже багато снарядів, боєприпасів розкидано по території Арсеналу та найближчих населених пунктів», — розповів він.

Кодола відзначив, що за вчорашній день було зібрано близько 400 різних одиниць боєприпасів.

«Ось чому ми не радимо мешканцям поки що повертатись, а для цього евакуйоване населення забезпечимо гарячим харчуванням і всім необхідним для того, щоб вони могли тимчасово перебувати в пунктах евакуації», — розповів нардеп.

Він зауважив, що сьогодні повинна бути ліквідована пожежа, також там працюють саперні групи.

«І з сьогоднішнього дня розпочне роботу спеціальна комісія, яка буде обходити кожен населений пункт, об'їжджати кожне село і проводити облік пошкоджених будівель, щоб було зрозуміло, які втрати понесли місцеві жителі і для цього уряд та місцева влада буде виділяти кошти для відновлення їх помешкань. Сьогодні будуть проводитись ці роботи, і можна буде повертатись до своїх осель», — розповів нардеп.

Джерело: prm.ua