Віднедавна ніжинці почали помічати на міських заходах жіночок у фіолетових футболках, які іменують себе «Жіночим десантом Ніжина». Вони дуже активні, завжди усміхнені, щирі. Залюбки беруть участь у різного роду змаганнях, акціях, флешмобах. Від них віє позитивом.

Те, що жінки представляють одну з політичних сил в Україні, вже зрозуміло. Але ж вони, в першу чергу, чиїсь жінки, матусі, доньки, у котрих – безліч щоденних хатніх справ, побутових проблем, інших робочих питань. Крім того, дівчата і відпочивати вміють організовано та цікаво. От коли вони все встигають?!

На всі ці теми журналіст «УН» вирішила поспілкуватися з неофіційним лідером даного жіночого руху – Наталією Радченко.  Єдина умова – розмова без політики: без гасел і закликань.  

Наталіє Іванівно, Ви з дівчатами настільки блискавично увірвалися у життя Ніжина, що дехто навіть не зрозумів, коли саме це розпочалося, хто ви, скільки вас, чим саме займаєтеся. Отже, просвітіть всіх, будь ласка.

– Ми об’єдналися напередодні виборів 2020 року. «Жіночий десант» – це всеукраїнський СОЦІАЛЬНИЙ (наголошую) проект, який розпочався зі звичайного навчання самооборони для жінок: щоб вони відчули себе сильнішими, більш впевненими у собі, згуртованими.  Дуже важливо знати, що в тебе є однодумці, котрі прийдуть на допомогу в будь-який час, підтримають, чим зможуть.

Згодом наші звичайні тренування «переросли» у щось більше: ми розпочали ще більше спілкуватися між собою, долучилися до соціального, культурного і спортивного життя міста, не тільки  беремо участь у масштабних заходах, а й самі їх проводимо. Наразі підготували заходи до Дня матері, Дня захисту дітей, згодом плануємо провести їх для інвалідів та осіб похилого віку. Взяли участь у годинному забігу Дружби, велопробігу, які відбулися нещодавно, залюбки відвідуємо заходи у рамках проекту «Жінки ХХI століття».

Наша задача – показати громаді, що у Ніжині є самодостатні, талановиті жінки, які мають різні здібності, прагнуть розвиватися, самовдосконалюватися. І головне – хочуть допомогти місцевій владі впровадити якомога більше позитивних змін у рідному місті. 

До жіночого руху можуть приєднатися всі охочі?

– Звісно. До нас можуть приєднатися жінки, які хочуть займатися спортом та яким не байдужі проблеми нашого міста. Ми – не партійний осередок, куди обовязково треба вступити. Зовсім ні! Наше неофіційне гасло: «Ми у фіолетовому, але нам не «фіолетово». Тобто не байдуже.

Скільки жінок наразі є у «Жіночому десанті Ніжина»?

– Поки що нас 15, але найбільш активні - Анна Білоус, Наталія Забіла, Марина Світлова, Наталія Голуб, Марина Данилюк, Інна Костюх, Наталія Беспала, Леся Нагорна та я. Є такі, хто просто допомогають, підтримують чим можуть. Ми раді будь-якій допомозі, спілкуванню. Але грошей ми не беремо. Це принципово.

Вибачте, а на які кошти існує ваша організація?

– Ми працюємо на громадських засадах. Залюбки співпрацюємо з відділом сімї та молоді Ніжинської міської ради, Молодіжною радою. Наприклад, заходи до Дня матері і Дня захисту дітей провели за свій кошт: майстрували з дітьми з підручних матеріалів, призи придбали скромні – на щастя, ми всі – самодостатні люди.

А хто за фахом ці самодостатні люди?

– Педагоги, бухгалтер, дизайнер, держслужбовці, приватні підприємці, манікюрниця.

Ви були знайомі до того, як обєдналися у жіночий рух?

– Тільки дехто. Познайомившись, швидко зрозуміли, що маємо спільні мету і бажання. Перед підготовкою першого заходу визначились, хто що вміє робити: одна – гарно малює, інша – майтструє з пластиліну та паперу, третя – чудово співає, танцює, четверта – вміє всіх організувати… Отак і працюємо.

Давайте поговоримо про спортивну підготовку вашої команди. Сказати, що ви всіх вразили, коли витримали цілу годину забігу Дружби, який відбувся у червні, — що нічого не сказати. Не кожний професіональний спортсмен спроможний пробігти таку дистанцію. Як ви це зробили?

– Спортом ми займаємося не професійно: двічі на тиждень – у вівторок і четвер – тренуємося у спортзалі. Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати нашим тренерам Володимиру Сребранцю і Роману Дубінському, котрі безкоштовно проводять навчання з самооборони і боксу. Скажу відверто: це нелегко. Але бажання навчитися перемагає. Крім того, кожну вільну хвилину ми намагаємося використовувати з користю: влаштовуємо велопрогулянки, займаємося йогою, бігом.

Щодо годинного забігу Дружби. Спочатку домовилися з дівчатами просто взяти участь у спортивному заході. У процесі забігу передумали – вирішили довести, в першу чергу, собі, що подолаємо цю дистанцію. І таки подолали!

Це дійсно заслуговує на повагу!

– Дуже дякую за підтримку.

Не можна не згадати про участь «Жіночого десанту Ніжина» у масштабному всеукраїнському заході, який нещодавно відбувся у Буковелі…

– О! Це було неперевершено! 350 жінок з 17 міст України приїхали у Карпати, аби довести: разом — ми сила! Тут зібралися обєднані однією метою, сильні духом жінки. Ми спілкувалися, обмінювалися досвідом, вчилися, як надати першу допомогу. Кожну з нас переповнювали емоції, ми відчували невимовну радість від спілкування. Завели чимало знайомств. Поспілкувалися з відомими політиками. Нас приїхав підтримати Ніжинський міський голова Олександр Кодола, за що йому велика подяка. Ми взагалі дуже вдячні Олександру Михайловичу за всіляку підтримку нашого жіночого руху – це стимулює на подальші кроки в роботі.

Ваша команда вміє не тільки працювати, а й відпочивати…

– Так, нам цікаво разом відпочивати: влаштовуємо прогулянки з своїми дітьми на природу – у ліс, на річку. Нещодавно їздили по суницю.

Наталіє Іванівно, а тепер кілька питань особисто до Вас як до депутата Ніжинської міської ради. Це Ваше перше скликання?

– Ні, друге. Я – звичайна ніжинка. Закінчила школу, вищу освіту отримала в НДУ ім. Гоголя. Працюю приватним підприємцем. Раніше я підтримувала одну політичну силу, але згодом зрозуміла, що мені по дорозі з іншими людьми: мене обрали депутатом від політичної партії «За майбутнє», за що я всім дуже вдячна. Намагаюся бути відповідальним, порядним, чесним депутатом. Радію, коли можу допомогти рідному місту і своїм землякам. Депутатська діяльність – це одночасно і цікаво, і відповідально.

Ви навіть вже ділитесь досвідом з молоддю…

– Так, в рамках програми «Школа молодого політика» (за підтримки організації «Активні громадяни» Британської ради в Україні) відвідую зустрічі з ніжинською молоддю, розповідаю про повсякденні справи депутата та його безпосередні завдання. Приємно, що у нас в Ніжині є небайдужа молодь.

Наталіє Іванівно, красно дякую за змістовну розмову. Успіхів Вам і Вашій команді у всіх ваших справах!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора та команди «Жіночий десант Ніжина»