Серед небезпечних для здоров’я людини факторів, які викликають алергічні хвороби, значне місце займають рослини, особливо ті, які ростуть біля наших домівок. Однією з найбільш алергенних вважається амброзія полинолистна.

Від даного виду алергії, за даними ВООЗ, по всьому світу страждає більше 70 млн. чоловік! Кожна квітка викидає в атмосферу мільярди частинок пилку, які можуть розноситися вітром на десятки та сотні кілометрів.

Амброзія полинолиста — поширена бур’янова рослина, яка може викликати у багатьох людей сильну алергію, за що відноситься до «карантинних бур’янів».

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це в кліматичних умовах України — з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання — амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).

Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зір, підвищує температуру тіла; різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до приступів бронхіальної астми.

За інформацією з відкритих джерел та Головного управлінні Держпродспоживслужби Чернігівської області

Джерело: val