Президент США Джо Байден заявив, що Президент України Володимир Зеленський відкидав його попередження про те, що Росія вторгнеться до України.

Про це Байден сказав  у п'ятницю під час політичного збору коштів у Лос-Анджелесі, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на агентство Bloomberg.

«Я знаю, що багато людей думали, що я, можливо, перебільшую, але я знав, і ми мали дані для підтвердження, що він (Путін. — Ред.) збирається перейти кордон. Не було жодних сумнівів. І Зеленський не хотів цього чути, і багато людей також», — сказав президент Джо Байден.

Він утім визнав, що можливість повномасштабного вторгнення президента Росії Владіміра Путіна могла видаватися надуманою. «Я розумію, чому вони не хотіли цього чути, але він увійшов», — сказав Президент США.

Байден звинуватив Путіна у «спробі знищити не лише націю, а й культуру» України, і сказав, що російський лідер вважає столицю України Київ «престолом матінки-Росії».

Сполучені Штати почали піднімати тривогу через підготовку Росії до вторгнення в Україну за багато тижнів до того, як Путін оголосив про «спецоперацію» 24 лютого.

18 лютого Байден заявив, що Путін прийняв рішення напасти на Україну. 

Джерело: Українська правда