Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

Джерело: сайт парламенту, «Інтерфакс-Україна» з посиланням на міністра закордонних справ України Вадима Пристайка 

Деталі: Згідно з сайтом Ради, проект закону №2598 зареєстрований 13 грудня.

Станом на 22:00 13 грудня текст законопроєкту на сайті парламенту відсутній.

За словами міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, вносячи зміни до Конституції, які передбачають децентралізацію по всій країні, Київ виконує Мінські угоди.

Пряма мова Пристайка: «В Мінських домовленостях сказано, що Україна погоджується на конституційну реформу, в основі якої лежить децентралізація. Українська сторона зараз віддана домовленостям, які були. І це те, про що сказав Зеленський, що ми все одно йдемо на зміни до Конституції, які передбачають децентралізацію по всій Україні».

Деталі: Говорячи про позицію РФ з цього приводу, міністр сказав, що «російська сторона пропонує спрощений варіант, так як вони собі бачать ідеальний варіант для них – зміни до Конституції».

Передісторія:

  • 5 грудня помічник президента України Андрій Єрмак у Лондоні заявив про готовність України в разі успішних переговорів «нормандського формату» змінити Конституцію в напрямку децентралізації і продовжити дію закону про особливості місцевого самоврядування на нині непідконтрольній території Донбасу.
  • 9 грудня після зустрічі «нормандської четвірки» президент Володимир Зеленський дав зрозуміти, що Україна ніколи не поступиться своїми територіями.

Джерело: Українська правда