Земельну реформу в Україні проведуть до кінця 2019 року, а ринок сільськогосподарських земель має запрацювати вже з наступного 2020 року.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський під час виступу на україно-турецькому бізнес-форумі, — повідомляє «ТСН».

Президент України запросив турецький бізнес інвестувати у сільське господарство на півдні України та створювати меліоративні системи.

«У цьому році ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже наступного року дозволить створити ринок землі на 40 мільйонів гектарів, що є однією з найкращих у світі за своєї якістю», – сказав Зеленський.

Зазначимо, що за всі роки незалежності в Україні майже постійно діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Був лише невеликий період, коли між мораторіями було «вікно» й люди встигли продати свою землю. У травні 2018 року Європейський суд з прав людини визнав, що мораторій на продаж землі в Україні порушує права людини, рекомендував скасувати його.

Раніше в Офісі президента розповіли, що Україні планують скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та 

В Офісі президента назвали терміни скасування мораторію на продаж землі

запустити ринок сільгоспземель та додали, що це може прискорити економічне зростання країни на 0,5-3% .