За його слвоами зараз вже напрацьовують кілька законопроектів.

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що в Україні зараз розробляють два законопроекти, які мають легалізувати діяльність приватних військових компаній. Таку заяву голова держави зробив під час засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.

«Є два проекти закону про приватну армію, які ще не зареєстровані в парламенті. В одному з них не передбачено жодних обмежень. Це законопроект про те, щоб та чи інша бізнес-група могла офіційно зробити для себе приватну армію. А це дуже небезпечно», – процитували Зеленського у пресслужбі Офісу президента.

За словами президента, Консультативна рада може долучитися до напрацювання збалансованого законопроекту щодо діяльності приватних військових компаній. Зеленський також заявив про те, що першочергові законодавчі напрацювання нацраді варто запропонувати вже найближчим часом, щоб парламент устиг ухвалити їх до закриття нинішньої сесії.

До відома верховного головнокомандувача, у всіх бізнес-груп приватні армії вже є. Їх чисельність і відданість залежить не від легітимності, а обсягу ресурсів, наявних у замовників.

Раніше повідомлялося про те, що Володимир Зеленський зареєстрував у Раді законопроект №3553, який передбачає збільшення штрафів за ухилення від мобілізації, а також ліквідацію військових комісаріатів і створення на їх базі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Законопроект передбачає, що військовослужбовців запасу, які не стануть на облік у місцевому військкоматі або не повідомлять про зміну місця проживання і роботи штрафуватимуть на 510-850 грн. У разі повторного правопорушення сума штрафу зросте до 1,7 тис. грн.

Якщо призовник не прибуде на місце збору для мобілізаційної підготовки, то йому доведеться заплатити 1,7 — 3,4 тис. грн штрафу, у разі вчинення аналогічного порушення посадовими особами, сума штрафу зростає до 5,1 тис. Грн. Повторне порушення збільшує штраф.

Джерело: Дзеркало тижня
Фото з мережі