В країні триває реорганізація медичної галузі. Наразі Національна служба здоров’я України оплачує лише ті медичні послуги, які надаються або за направленням сімейних лікарів, або коли пацієнтів доставляє «швидка допомога». Але є люди, котрі звертаються до лікарні самостійно і готові заплатити за отриману допомогу.
Ось для них КНП «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького встановила тарифи на платні медичні послуги. Це діагностичні послуги з дослідження серця, органів слуху, ультразвукової діагностики, з консультативних прийомів лікарів-спеціалістів.
Відповідний проект рішення розглядався на черговому засіданні виконавчого комітету Ніжинської міської ради 13 травня.
Методика розрахунків платних послуг розроблялася з врахуванням наступних чинників: зарплатні, часу, який витрачається на надання даної послуги, використаних медичних матеріалів та амортизації обладнання.
Причому, враховується навіть вартість і рік придбання обладнання: приміром, якщо апарат УЗД – новий, то, відповідно, і послуга обійдеться дорожче; якщо кардіографу 5–7 років, то пацієнт заплатить суттєво меншу суму.
В цілому вартість вказаних послуг коливається в рамках 100–200 гривень. Послуга холтера – трохи більша за 200 гривень, оскільки на неї витрачається багато часу – ціла доба.
Члени виконкому підтримали даний проект рішення.
Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук