Викрито корупційну схему з розтрати державних коштів у сумі понад 149 млн грн під час закупівлі палива для Міністерства оборони України.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Сьогодні, 11 жовтня, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків.

За підозрою у причетності до злочину затримані заступник Міністра оборони України та директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства.

За версією слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива.

За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

За даними розслідування, у червні-серпні 2016-го за відсутності будь-яких підстав замовник та постачальник уклали низку додаткових угод.

Згідно з ними було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн.

Слідство вважає, що, відповідно до встановлених під час досудового розслідування фактів, службові особи Міністерства оборони України за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства вчинили злочин, передбачений ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Досудове розслідування за даними фактами детективи НАБУ розпочали у вересні 2016 року.