Відбулося чергове засідання постійної комісії міської ради з майнових та житлово-комунальних питань, транспорту, зв`язку та охорони навколишнього середовища.

Голова комісії Володимир Миколайович Башинський розглянув стан виконання протокольних доручень, які були надані на минулому засіданні.

Про це написали на офіційному сайті Ніжинської міської ради.

Минулого тижня до членів комісії звернулася Світлана Борисюк з приводу занепокоєння громадою міста екологічним станом річки Остер та відсутністю у Ніжинському міжрайонному відділі водного господарства паспорту водойми. Тому сьогодні на засідання був запрошений начальник Ніжинського міжрайонного управління водного господарства Тарасенко Володимир Олександрович, який відповів на всі запитання присутніх.

Стосовно загальної оцінки води Остра за всією множиною показників свідчить, що вода у всі періоди досліджень (за вийнятком 1971 – 1980, 2006 – 2010, 2014 та 2016 та 2017 рр.) відносилась до 3 категорії якості – помірно забруднена. В інші періоди досліджень вода річки відносилася категорії якості брудна 1971 – 1980, 2006 – 2010, 2014 рр.) та дуже брудна (2016 та 2017рр.).

Аналіз результатів аналітично-лабораторних досліджень ріки показав, що якість води знаходиться у задовільному стані. Але для риболовлі і риборозведення води річки Остер не рекомендується використовувати.

В цілому стан поверхневих вод річки оцінюється, як такий, що знаходиться під значним антропогенним впливом, як води з порушеними екологічними параметрами, їх екологічний стан оцінюється як екологічний регрес.

Відчутний також негативний вплив на воду р.Остер житлово-промислового комплексу міста. Річка має низький потенціал самоочищення. Ще однією проблемою є несанкціоновані викиди у річку. Було запропоновано саме в таких місцях першочергово встановити санітарні очисні установки. Адже очищення поверхневих стоків стоїть дуже гостро. Як запевнив Володимир Олександрович паспорт на річку Остер є, вона входить до «Класифікатору річок України».

Потому були заслухані звернення громадян, які стосувалися прибирання та грейдерування вулиць, списання боргів та інше. Відповідно до цього були надані відповідні протокольні доручення.