Умови трудового контракту голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва і Колективний договір держкомпанії дозволяють істотно варіювати кінцевою сумою заробітної плати.

Про це йдеться у відповідних документах, які є у розпорядженні ЕП.

Так, в додатковій угоді до трудового договору від 13 квітня 2016 року вказується, що крім посадового окладу (1,041 млн гривень.) СЕО отримує щомісячну премію «на умовах і в розмірі відповідно до колективного договору підприємства».

 

 

 

За даними ЕП, в даний час в «Нафтогазі» діє колективний договір від 25 червня 2012 року, підписаний тодішнім главою держкомпанії Євгеном Бакуліним.

Відповідно до нього, преміювання співробітників апарату НАК можливо на рівні до 200% від посадового окладу.

Перша половина з них (100%) виплачується в щомісячному режимі «за виконання виробничих функцій і завдань». Це означає, що систематична зарплата керівника НАК становить 2,082 млн гривень в місяць.

Інші 100% виплачуються не системно «за внесок в загальні результати роботи».

В такому випадку щомісячна сумарна винагорода глави «Нафтогазу» може досягати 3,123 млн гривень.

 

 

 

 

За даними джерел ЕП, в даний час в НАК розробляється новий колективний договір.

ЕП звернулася в НАК з питанням про статистику використання опцій нарахування премій СЕО, але відповіді не отримала.

Раніше Андрій Коболєв неодноразово заявляв про те, що підвищення зарплат топ-менеджерам держкомпаній є стимулом у боротьбі з корупцією.

«Щоб зберегти людину, яка приносить результат, і щоб вона не стала корумпованою, потрібно платити їй на ринковому рівні», — говорив він.

Дмитро Рясний

Економічна правда