Сьогодні, 13 жовтня, Ніжинський міський голова Олександр Кодола під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зауважив, що на всій території України склалася складна ситуація з початком опалювального сезону.

По всій державі бюджетним закладам пропонувалося закупити газ за ціною 45 чи 55 тис. гривень. Сьогодні НАК «Нафтогаз Трейдинг» надав проект договору, де зазначена ціна газу — 16 тис. 554 грн. з урахуванням ПДВ та транспортуванням. Звісно, і це висока ціна для бюджетних установ. Але саме вона повинна бути зафіксована на рівні держави.

Потрібно два тижні, щоб бюджетні заклади, які опалюються не централізованим опаленням, а мають власні котельні, могли закупити газ на власні потреби. Тому надзвичайна ситуація в області надає певні можливості, щоб за більш пришвидшеною процедурою ці закупівлі провести, а не чекати місяць.

Стосовно центрального опалення в Ніжині. Технічна готовність розпочати опалювальний сезон у ТОВ «НіжинТеплоМережі» є, підприємство підготувалося на 100%.

Наразі планується запуск опалювального сезону з понеділка, 18 жовтня 2021 року.

Міський голова Олександр Кодола зауважив, що стан і початок цього опалювального сезону в тому числі залежить і від своєчасної сплати жителями міста за раніше надані послуги. Адже заборгованість населення перед ТОВ «НіжинТеплоМережі» складає понад 20 млн. гривень. Опалювальний сезон буде дуже складний, оскільки НАК «Нафтогаз» і «ЧернігівГаз» вимагають значні авансові платежі, які теплогенеруючі компанії повинні здійснювати наперед.

Очільник міста зазначив, що міська влада розуміє: ситуація в ТОВ «НіжинТеплоМережі» достатньо складна, і тому звертається до населення з проханням МАКСИМАЛЬНО розрахуватися зі своїми боргами — аби ми всі мали стабільний опалювальний сезон.

Міська влада підтримала ТОВ «НіжинТеплоМережі», допомогла розрахуватися з боргом 7,6 млн.грн., сплативши авансовий платіж за жовтень за бюджетні установи, щоб розпочати опалювальний сезон. Але це тільки перший етап початку опалювального сезону, надалі ТОВ «Ніжинтепломережі» потрібні значні кошти, щоб сплачувати аванс за споживання та розподіл газу.

За матеріалами Ніжинської міської ради