У неділю, 25 листопада, набрали чинності закони про розмитнення авто на іноземних номерах («євроблях») №8487 і №8488, повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію в парламентській газеті «Голос України».

Зазначимо, що закон  №8487 змінить модель акцизного податку, зокрема, введе базові ставки акцизу. Для нових авто з бензиновим двигуном до 3000 куб. см базова ставка складе 50 євро, для більш об'ємних двигунів — 100 євро. Для дизельних авто до 3500 куб. см ставка складе 75 євро, для більш кубатурних — 150 євро.

Також до базових ставок будуть застосовуватися два коефіцієнта. В першому випадку його величина залежить від об'єму двигуна, у другому — від віку транспортного засобу. Перший буде визначатися шляхом ділення об'єму двигуна (куб. см) авто, яке треба розмитнити, на 1000 куб. см. Другий коефіцієнт — це повна кількість років авто.

Цей закон передбачає пільговий період для легалізації авто на іноземних номерах. Другий документ регламентує адміністративну відповідальність за порушення строків розмитнення.

Нагадаємо, що у суботу, 24 листопада, закони №8487 і №8488 були опубліковані у парламентській газеті «Голос України».

Напередодні президент України Петро Порошенко поставив підпис під законами про розмитнення авто на «євробляхах».

Джерело: Високий вал