Розвиток освіти для дорослих в Україні зараз — це «цілина», адже в цьому напрямку працюють лише інститути післядипломної освіти. Важливим кроком для розвитку освіти для дорослих в нашій країні має стати прийняття Закону «Про освіту». Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з Представництвом Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів в Україні (DVV International).

«Якщо Закон «Про освіту» буде прийнято, поняття «освіта для дорослих» буде зафіксовано як повноцінна складова усієї системи освіти в Україні. Це дозволить нам безпосередньо працювати в цьому напрямку, і, навіть прописати в бюджетному кодексі необхідність видатків на розвиток цього напрямку освіти», — підкреслила Лілія Гриневич.145536

Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень зазначив, що для розвитку освіти для дорослих в Україні конче потрібно вдосконалити законодавчу базу. Зокрема, Закон «Про освіту» – це лише перший крок, адже це рамковий документ, що введе у обіг відповідне поняття і вже зараз потрібно думати над напрацюванням проекту Закону “Про освіту для дорослих”.

Важливим вкладом у розвиток освіти для дорослих також має стати норма Закону «Про освіту»  щодо сертифікації спеціалістів, яка допоможе офіційно визнавати та перезараховувати прослухані курси підвищення кваліфікації.

Представники DVV International також наголосили на тому, що важливим полем для розвитку освіти для дорослих наразі є громадянська освіта, головною ціллю якої має стати навчання дорослого населення вмінню конструктивно співпрацювати з владою та здійснювати контроль за нею.

Експерти DVV International в Україні вже давно працюють у напрямку розвитку  освіти для дорослих. Зокрема, видається профільний журнал «Територія успіху», у співпраці з місцевою владою проводяться дні освіти для дорослих в різних регіонах України, а також зараз працюють над створенням бази даних, в якій зберігатимуться дані про всі пункти, де можна отримати додаткову освіту.

Довідково:

Освіта дорослих — це практика навчання і виховання дорослих, набуття ними нових навичок, умінь та знань пов’язана з новим працевлаштуванням чи з іншого роду зміною діяльності. Освіта дорослих являє собою цілеспрямований процес розвитку і виховання особистості реалізуючи освітні програми та послуги. Здійснення освітньо-інформаційної діяльності відбувається межах та поза межами загальної середньої, професійно-технічної, вищої та післядипломної освіти [1].

mon.gov.ua