«Маю приємну новину для багатьох українців. Вже зовсім скоро ймовірно в  липні 2018 року запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків. Як це і перебачено Законом України № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт. Закон вже підписаний Президентом і сьогодні опублікований в парламентській газеті «Голос України», — розповів автор законопроекту заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва містобудування і житлово-комунального господарства народний депутат України Олександр Кодола.

Але щоб закон запрацював у повну силу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України має привести нормативно-правову базу у відповідність до діючого законодавства закону і ухвалити низку відповідних нормативних документів. На ці процедури знадобиться від одного до двох місяців.

За словами депутата, громадяни  отримали змогу амністувати нерухомість за нескладною формою та без зайвих довідок. Головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію, тоді органи архбудконтролю в одну дію зареєструють документи про готовність до експлуатації.

Нагадаємо, Закон України № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» поширюється винятково на малі об’єкти будівництва, які належать до незначного класу наслідків (СС1), і мають площу не більше ніж 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Це перш за все приватний сектор, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі тощо. Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли