За перехід до православної церкви України проголосували сьогодні 37 людей на сході села Оленівка Борзнянського району. Цю інформацію UA:Чернігів підтвердив сільський голова Володимир Кривець.

«72 людини було і 25 гостей. Там лічильна комісія була, наскільки мені пам’ять не зраджує, 37 проголосувало «за», 0 утрималось і 0 проти».

Зі слів Володимира Кривця, в селі живе 907 людей. Храм в Оленівці належить до Ніжинської єпархії УПЦ МП в Україні. Його настоятель Олександр Гладиш каже, про те, що питання переходу церкви обговорюватимуть на сільських зборах, не знав.

Отець Олександр (Гладиш): «У храмі тут сидить 37 чоловік, які готові зараз говорить, що без нас нас женили. Це шо зробилося в Оленівці – це цирк, провокація чистої води. Люди обурені, бо сьогодні голосували ті люди, які близько до Оленівки не мають відношення, приписки не мають. Якщо в Оленівці голосували 4-6 людей. Я навіть не можу відповісти. Їм Господь дав це несвідомо. Я думаю, це все просто на всьому тому патріотичному, яке вони зараз мають. І нічого вони не мають ні проти мене, ні проти Бога, ні проти церкви. Просто потрібно було говорити і вони щось сказали. Учора було свято Обрізання Господнього, Василія Великого, були присутні на службі 40 людей, а може й більше, які говорили, що батюшка нас влаштовує, церква нас наша влаштовує, Бог наш влаштовує нас. На цьому зборах, церковному богослужінні був присутній голова сільської ради і депутат, які запевнили всіх моїх парафіян, що на сільських зборах підніматись церковне питання не буде».

Сільський голова Володимир Кривець пояснює – питання на порядок денний внесли сьогодні, під час самих зборів.

«Коли я оголошував порядок денний, із зали прозвучала пропозиція включить у порядок денний питання про перехід громади до УПЦ. Він учора був, священик, зустрічався з людьми. Я ж не думав, що це питання буде підійматись, я б запросив би його».

Додзвонитися в Ніжинську Єпархію нам не вдалося – там ніхто не брав слухавку. В Департаменті культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації прокоментувати ситуацію нам пообіцяли завтра. Зі слів начальника департаменту Олександра Левочка, на Чернігівщині це перший випадок голосування за перехід до православної церкви України з часу надання Томосу. Наша знімальна група завтра буде в Оленівці. Деталі в наступних випусках новин.

Джерело: cn.suspilne.media