В 209 виборчому окрузі зафіксовано масову скупку голосів на користь одного із кандидатів. Тільки на 11 годину ранку в Ніжині, Ічнянському, Носівському та інших районах округу затримано 34 виборців, які продавали свій голос. В середньому вартість одного голосу оцінювалася в 500 гривень. Як розповів один із спійманих на гарячому виборців, гроші за голос пропонували від кандидата Анатолія Гунька. 

Правоохоронні органи вже фіксують правопорушення та відкривають кримінальні провадження стосовно тих, хто скуповує і продає свій голос.

Нагадаємо, що в Україні вже засуджено до 5 років позбавлення волі мешканку Одеської області, яка організувала підкуп виборців на користь кандидата на від певної політичної сили. Вона шукала місцевих жителів, які перебували у скрутному матеріальному становищі і пропонувала 600 гривень за голос: 200 грн до голосування, 400 — після.

За вчинення підкупу виборців жінка була засуджена до 5  років 6 місяців позбавлення волі.

УВАГА: відповідно до правових норм ст. 160 Кримінального кодексу України отримання виборцем коштів за голосування за певного кандидата в народні депутати тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 5100 гривень, або виправних робіт на строк до 2-х років, або обмеження волі на той самий строк.

Чи варті 2 роки життя у тюрмі 500 гривень? Вирішувати вам!