Перші вибори в об’єднаних громадах, 11 та 18 грудня, внесли пожвавлення в нудне і тихе життя нашої області. Одні дізналися про децентралізацію, інші трохи заробили. Дехто вибився в начальство.

У неділю, 18 грудня, обирали мерів «укрупнених» Носівки, Корюківки, Сновська та інших. Про результати див. нижче. Чим закінчилися вибори 11 грудня, «Вісник» повідомив у минулому номері «Вибирали у п’яти громадах».

Замість тисячі слів процитую найбільш емоційне за ці дні:

«...«янучари» вдаються до властивих їм методів: обливання брудом, чорнуха, провокації з завезеними немісцевими пенсіонерами та підкуп виборців!

Сьогодні за голос вони пропонують від 300 до 600 грн!

Планують скупити від 4 до 5 тис. голосів!

За конкретними фактами підкупу виборців у Носівці відкрито кримінальне провадження», — Олександр Кодола, народний депутат України.

«170 гривень і гуманітарний рис роблять дива», — Андрій Тіток, журналіст, про вибори в Іванівці Чернігівського району. Кажуть, там роздавали рис з написом на пакеті «Не для продажу».

Ще сподобалось фото автобусів, якими підвозять на виборчі дільниці.

Словом, нічого нового. Звичні, перевірені часом методи. Суть їх така: хочеш перемогти, то плати. Немає грошей — сиди дома. Ці методи не підводили під час виборів до парламенту і зараз працюють. У нас полюбляють ганьбити людей, мовляв, за копійки продаються. Так платіть більше (жарт). А голова цієї риби у Києві, там і гниє.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №51 (1598)