Вчора, 6 травня, ніжинці відсвяткували День міста. Відсвяткували по-скромному, без виступів «зірок» всеукраїнського штибу, політиків з партійними гаслами, великих концертів з сотнями глядачів. Так розпорядилося життя: всього за кілька годин до урочистостей – рішенням комісії з питань ТЕБ та НС – в Чернігівській області, зокрема, у Ніжині було скасовано «червону зону». Ніхто не знав, яке саме рішення прийме дана комісія напередодні, тому організатори були готові до будь-якого розвитку подій.
Але свято відбулося. Незважаючи ні на що. З поважними гостями, урочистими заходами і чудовою святковою атмосферою.
Про перші два пункти ЗМІ написали дуже багато. Хотілося б трішки про атмосферу. Про те, хто і що приємно здивувало пересічних громадян.
Небесна канцелярія. Ще напередодні нам обіцяли дощ. Протягом всього дня. Засоби масової інформації заздалегідь попереджали: заходи до Дня міста відбудуться у випадку, якщо дозволять погодні умови. Дозволили. Ще й як! До обіду з неба крапало, було холоднувато. До парку Шевченка, де на 14-ту годину було заплановано відкриття скейт-майданчика, глядачі збиралися під парасольками. Комунальники не встигали прибирати з конструкції зайву вологу. За кілька хвилин до урочистої події крапати перестало. Трохи згодом з’явилося сонечко і вже не зникало. Небесна канцелярія надала ніжинцям своє Боже благословення…
Місцева влада. Сам міський голова Ніжина Олександр Кодола та його команда вели себе невимушено, проявляли відвертий інтерес до того, що відбувалося. О. Кодола щиро усміхався кожному, хто до нього звертався, із великим задоволенням фотографувався і з дорослими, і з малечею.
На урочистостях обійшлися без довгих промов і піару. Пролунали щирі побажання: людям – здоров’я, добробуту, сімейного затишку, місту – розвитку і процвітання. А також короткі подяки всім, хто долучився до справи.
Під час урочистостей, що відбувалися біля міської ради, рух транспорту не перекривали. Громадський транспорт працював у звичному режимі.
Аматори. Гарна ідея – з колективом ніжинських барабанщиць, які супроводжували гостей і представників влади до місць урочистих подій. Гарні дівчатка уособлювали собою водночас красу і гармонію, їхні виступи додавали позитивного настрою глядачам.
Виграшною була поява луцького гурту «GarageDrumShow». Не тільки виступ, а й сама поява на публіці, яку можна назвати феєричною. Учасники гурту дали невеликий барабанний концерт прямо на вантажівці, на якій і виїхали. Аби привітати ніжинців зі святом, вони об’їхали все місто. Звучання барабанів було чутно дуже далеко.
Поєднання всіх цих чинників створило радісну святкову атмосферу. Настрій присутніх був піднесений. Організаторам вдалося із запланованого мінімуму розгорнути незапланований максимум. Через це ніжинці все ж таки отримали незабутнє справжнє свято. Дякуємо всім причетним!
Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук