У селищі Вертіївка двоє чоловіків порушили правила полювання та були за це покарані Ніжинським міськрайонним судом. За вбивство двох зайців-русаків, без належного на те дозволу та у забороненому місці, горе-мисливцям доведеться сплатити штраф у розмірі 16 тисяч гривень. Про це повідомили на сайті Правда ТУТ.

«На гарячому» браконьєрів спіймали 2 жовтня члени Ніжинського Товариства мисливців та рибалок. Вони помітили, що в темний час доби хтось світить фарами по полю та почули постріли. Ймовірніше за все, чоловіки в такий спосіб «сліпили» тварин (зайці мають своєрідний нічний рефлекс – сліпнути від світла, постріляти їх було дуже просто). Незаконно впольовану дичину, впакували до коляски свого мотоциклу. Там же залишилися гільзи. Однак зброї у браконьєрів під час затримання не знайшли. Допускають, що чоловіки могли її заздалегідь сховати в хащах.

Як розповів секретар Ніжинської організації мисливців та рибалок та голова первинного мисливського колективу села Вертіівка – Ігор Гаврилей: 2 жовтня йому зателефонували члени Вертіївського мисливського колективу, та повідомили про затримання двох браконьєрів, в колясці мотоцикла яких було знайдено тушки двох зайців та дві стріляні гільзи. Потім вони подзвонили голові районного товариства мисливців та рибалок, та викликали поліцію. Були складені відповідні адміністративні протоколи на правопорушників.

При складенні протоколу, затримані відмовилися надавати письмові пояснення. Від вбивства зайців відхрестилися. Розповідали, що тушками тварин з ними розплатилися невідомі чоловіки за те, що вони допомогли їм витягти машину з трясовини. На запитання, чи гільзи йшли в комплекті з «вдячністю», відповіли, щось на кшталт «можливо гільзи випали, при передачі зайців». Приблизно на таких же доводах базувався адвокатський захист у суді над одним з вищезгаданих порушників Олександром Малиновським, який особисто на засідання не з`явився.

За словами голови районної організації товариства мисливців та рибалок України, Олексія Могильова, серед вбитих тварин була молода самочка, яка ще могла принести потомство.

«Зайці були заховані за спинкою сидіння, а гільзи валялися під ногами. Відстрільна картка на добування зайця коштує 450 гривень, а відшкодування за полювання без неї – 8 тисяч гривень за одну вбиту тварину цього виду. У нас дуже багато браконьєрів, які полюють на всіх без розбору диких тварин. Якби вдавалося чим побільше правопорушників реально покарати, то і статистика такого роду правопорушень значно знизилася б», – запевнив Олексій Могильов.

При винесенні Постанови про притягнення браконьєра – О. Малиновського, 6 листопада, суддя по справі Пантелієнко В. Г. назвала історію з, нібито, підкинутими гільзами нелогічною та такою, що піддається критичній оцінці. Тому Олександру Малиновському за частиною 2 ст. 85 КУпАП доведеться виплатити штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів (1700 грн), судовий збір (320 грн) та відшкодувати шкоду завдану незаконним полюванням у розмірі 8000 грн.

Пізніше, 9 листопада, до адміністративної відповідальності було притягнуто горе-напарника Олександра Малиновського – Валерія Максименка.

Варто зазначити, що в угіддях Ніжинської районної організації УТМР, з приходом її нового очільника Олексія Могильова, боротьба з браконьєрством вийшла на якісно новий рівень. Про таких як він кажуть – «людина на своєму місці». «Запевняю, що «спуску» браконьєрам не буде»: – резюмував Олексій Миколайович.

Фото Ігоря Волосянкіна