З велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантівФОТО: Суспільне Чернігів

Замість велосипеда, який роздавив танк, — їздить на новому з електричним двигуном. Сергій Шевченко з Бахмача намагався зупинити колону з танків та БТРів – кинув свій велосипед на ворожу техніку. Було це 26 лютого, коли російські війська зайшли в його місто. Перехожа зняла це на телефон і виклала в інтернет. Відео стало популярним в Україні та за кордоном. Вже після того, як збройні сили примусили росіян залишити Чернігівщину, Сергію Шевченку подарували новий велосипед. Як це відбувалося — читайте далі.

З велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантівСергій Шевченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Сергій показує, що залишилось від його велосипеда. Саме ним чоловік намагався зупинити ворожу колону техніки, яка зайшла першою у Бахмач 26 лютого.

“Вони спонтанно заїхали. Мало хто й знав. Повискакували, хто звідки. Я там далеко живу. Приїхав додому. Жінка каже: «Танки там стоять. Колона ціла». Я на велосипед — і бігом сюди”, — розповідає Сергій.

З велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантівФрагмент відео. ФОТО: Суспільне Чернігів

З вікна за подіями, що розгорталися під її будинком, спостерігала Надія Удод і знімала на свій телефон:

“Зібралось чимало людей. Бачу, чоловік на велосипеді летить. Зістрибує майже на ходу і кидає велосипед під танки. Танк проїхав, другий їде. Він витягує велосипед і знову кидає ще разів п’ять”.

З велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантівНадія Удод. ФОТО: Суспільне Чернігів

Танки зайшли в місто, звідки ніхто не чекав. Їхали через перехрестя.

“Побачив, на башті сидять молоді хлопці такі, ну діти. І так собі сидять, наче рембо. Ну у мене й закипіло. І вони давай рушати. Один поїхав. А я на другий танк. Отут стояв, взяв і на танк велосипед кинув. Він переїхав і поїхав. Я на другий кинув. А на третій став на танк, заскочив. Думаю, його зупиню… За пушку взявся і заліз на танк... Танк зупинився”, — згадує Сергій.

Куди залазити і як можна зупинити таку техніку, Сергій знав. Два роки своєї служби в армії їздив на танках, знає кожен механізм.

“Я закрив амбразуру механіку. Я за пушку рукою затримався, а ногою закрив йому. Я взагалі-то командир танка. Я знаю. Ногу положив – механік побачив, що темно, йому треба зупинитися. Там хлопець Сашко з Курені, я велосипед, той футболку кинув на наступний БМП… Там один командир, старший, сидів на броні, вверх вистрілив… Вони й поїхали так далі. Я тоді велосипед закинув наверх”.

З велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантівФрагмент відео. ФОТО: Суспільне Чернігів

Надія Удод, що знімала це на телефон, згадує:

“І він поїхав так з велосипедом. ... Смішно це зараз, звісно, трошки. Ну тоді було жахливо, звісно.У нас же ж три дні йшла техніка. Колони такі йшли великі. Особливо, в останні дні, то й «гради», і як не знаю і називаються – оці по три — по чотири штуки. Дуже багато йшло”.

Днями Сергію місцевий аграрій купив новий велосипед. З електромотором.

“Ні, цей не кину. У мене другий є. Там рама – поставлю на колеса та й … Ну що ж велосипед. Він допоміг що-небудь? А, може, й злякалися… Бачать, що люди не дуже їх хочуть тут.”

З велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантівЗ велосипедом на танк: як житель Чернігівщини намагався зупинити колону техніки російських окупантів. ФОТО: Суспільне Чернігів

Відео з чоловіком на танку зняла і виклала одразу в інтернет мережу дівчина свідок. Це Ірина Проценко. Вона киянка, того дня, 26 лютого, Ірина була в Бахмачі в гостях. Почула сильний гул, вибігла на вулицю. Намагалась зателефонувати на 101, попередити про ворожі колони, але не додзвонилася, тому знімала на телефон і поширювала в інтернеті. Каже, вчинок чоловіка дуже сміливий, бо було дуже страшно. Відео стало популярним, на вулицях Сергія стали впізнавати.

“Я не знав навіть. Мені люди розказують, щоб подивився телевізор. Кажу: то що там дивитися? Чого я там буду? Я взагалі про це не думав… Хто там оце зняв, я питав уже... Може оце побачить інтерв’ю, то сама знайде мене якась дівчина, чи хто там зняв мене і передав. Побачити б її, звісно”.

З тим чоловіком, що також вискочив до танків і кинув на них свою футболку, після того потоваришували, розповідає Сергій:

“Людей здружила ця війна. Я по Бахмачу бачу, по всіх. Більш згуртовані стали, більш одне одному якось і допомагати стали у всьому. Скільки приїжджих, он до знайомих просто поприїжджали – то з задоволенням”.

Детальніше у сюжеті:

СУСПІЛЬНЕ ЧЕРНІГІВ