Фото зі спільноти SOS fb Ніжин

Вулиця Незалежності вже не один рік поспіль захлинається через застарілу систему водовідведення. З приходом дощів чи таненням снігу жителям проблемної вулиці, аби вибратися сухими з води й потрапити до потрібного місця призначення, потрібно щоразу перетворюватися на вправного венеціанського гондольєра, втримуючи на плаву свою “гондолу” й балансуючи над берегом майже стометрової горе-річки. Оточений “цілющими” водами прославленої річки-океану магазин “Оазис”, неначе запрошує, глузуючи, перепочити, припаркувавши на сухому місці зламаний від підводних ковдобин автомобіль. Такий собі ніжинський “оазис”. Усе ж, посадовці обнадійливо заспокоюють: вихід є – виділимо кошти для виконання робіт з водовідведення, і від проблеми не залишиться й “мокрого” місця. Частину виділили, частину дала обласна рада.

На пленарному засіданні сесії Чернігівської обласної ради депутати затвердили додатковий перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік. Проект рішення передбачає заходи з реконструкції самопливного каналізаційного колектору в Прилуках, водойми  в с. Єрків Козелецького району, шахтного водоскиду ставка  в с.Об’єднане Новгород-Сіверського району та будівництво системи водовідведення в Ніжині по вулиці Незалежності.

На виконання робіт з водовідведення по вулиці Незалежності область виділила 3, 5 мільйони гривень. Це, на думку можновладців, допоможе вирішити проблему з постійного затоплення проїжджої частини вулиці та прилеглого житлового мікрорайону міста, а також недопущення подальшої руйнації асфальтного покриття, комунікацій та будинків, що розташовані близько до проїжджої частини.

За загальними підрахунками 2016 року, усього на водовідведення по вулиці Незалежності необхідно виділити 8 мільйонів гривень. На лютневій сесії міської ради ніжинські депутати за результатами перевиконання бюджету за перший квартал року підтримали виділення 3 мільйонів гривень на водовідведення по Незалежності. Частину з них область профінансувала, залишилось відшукати ще півтора мільйона гривень.

Ознайомитися з затвердженим додатковим переліком видатків обласного фонду можна тут.

Юля СОЛДАТЕНКО

Джерело: nizhyn.pravdatut