З понеділка, 1 червня, в області запрацює третина дитсадків, інші розпочнуть свою роботу пізніше. З 447 дошкільних закладів почнуть приймати з 1 червня дітей — 144. Про це під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

«Станом на сьогодні, на 10 годину, відповідно 144 заклади дошкільної освіти у п’яти районах, дев’яти ОТГ відкриються з 1 червня. 86 у шести районах відновлять діяльність до 22 червня 2020 року. Вони вже розписали графіки. 181 заклад у 16 районах не відновлюють діяльність до 22 червня і 33 заклади дошкільної освіти в одному районі двох ОТГ, це місто Новгород-Сіверський і у Ніжині, — питання на стадії вирішення відповідних рішень комісій».

Більшість садків, які не запрацюють від понеділка, знаходяться в селах.

«Причини різні і в більшості випадків, я думаю, на 50% — це в сільській місцевості, там, де не наполягають батьки і немає такої великої необхідності. Зазвичай з 20 червня у звичайні роки у нас ішов канікулярний час, і до вересня місяця навіть у звичайному режимі у нас третина садків в період з липня по серпень не працювали», — сказав Микола Конопацький.

У населених пунктах, які визнані осередком спалаху коронавірусу в області комісія рекомендувала провести ПЛР-тестування працівникам дитсадків. Остаточне рішення, проводити аналіз чи ні, – за місцевою владою.

Джерело: Суспільне/Чернігів
Малюнок з мережі