Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз.

Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель.

Він привітав народи України і Молдови, а також додав, що Європейська Рада визнала європейську перспективу Грузії й надасть їй статус кандидата у члени ЄС після вирішення деяких суперечностей.

Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення з приводу надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

«Тільки що отримали кандидатство. Це прямо... Чекали 120 днів і 30 років. А потім переможемо ворога і будемо відпочивати. А, може, спочатку відбудуємо Україну, потім вже відпочинемо. Може, навіть, переможемо, відбудуємо, вступимо в ЄС і потім будем відпочивати. А, може, й не будемо відпочивати. Хоча ні, діти образяться. Але точно переможемо», — зазначив президент.

«Офіційний статус кандидата на членство в ЄС це – нові реформи, масштабне зближення з ЄС в усіх секторах економіки та процес повного входження у єдиний ринок Євросоюзу», — підкреслив урядовець.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що Україна розпочинає довгий шлях спільно із Європою.

«Український народ належить до європейської родини. Майбутнє України за ЄС. Ми разом за мир», — сказав він.

Президент Франції Еммануель Макрон назвав рішення Євроради «історичною миттю».

Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас у відеозверненні заявив, що статусу кандидата на вступ до ЄС є «визнанням за всі жертви, які українці принесли з часів Майдану».

Він переконаний, що тепер «європейський шлях України зрозумілий, і завтра розпочнеться робота над усіма реформами ЄС».

Віцепрем'єрка з питань європейського та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зауважила, що вперше за історію незалежності України рішення про те, що країна стане частиною ЄС, — «не політична обіцянка, не політична заява, не співробітництво, не східне партнерство».

Стефанішина також зауважила, що в умовах повномасштабної війни Україна змогла зберегти повну керованість державою та залишитися надійним партнером в енергетичній сфері, в сфері торгівлі тощо.

Статус кандидата відкриває для України можливості, зокрема, доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову руйнувань, спричинених вторгненням Росії, і побудову сталої української економіки.ЄС остаточно надав Україні статус кандидатаХронологія основних кроків України на шляху вступу до Євросоюзу із 1994 року.

Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року. Республіка Молдова — 3 березня 2022 року.

Джерело: Суспільне Новини