A pharmacy technician counts pills at Hospital Discount Pharmacy Thursday, April 16, 2020, in Edmond, Okla. Small business owner Lee Munoz said that although hers is an essential business, business is still down and she has been able to use stimulus measures to keep more of her employees on the payroll. The new coronavirus causes mild or moderate symptoms for most people, but for some, especially older adults and people with existing health problems, it can cause more severe illness or death. (AP Photo/Sue Ogrocki)

Японія має найближчим часом надати Україні 12 тисяч пігулок експериментальних ліків, розроблених для лікування COVID-19.

«Ми дуже тішимося тим, що Кабмін нарешті прийняв офіційне рішення щодо отримання препаратів, які мають загальну назву „Фавіпіравір“. Японська сторона була готова вже пів року тому, тож ми зможемо надіслати їх до України найближчим часом, як тільки буде відповідне доручення уряду України для посольства в Токіо та відбудеться обмін необхідними документами з МЗС Японії», — розповів посол Японії в Україні Такаші Кураі, передає Укрінформ.

Він зазначив, що Україна отримає 12 200 пігулок та додав, що у порівнянні з іншими країнами, які звернулися до Японії за препаратом «це — багато».

За словами посла, Україна, як і інші, отримає пігулки безкоштовно, оскільки наразі Японія ще не визнала його ліками проти коронавірусу.

«Ми безкоштовно надаємо фавіпіравір країнам, які готові разом проводити це клінічне випробування й надавати нам його результати», — пояснив Кураі.

При цьому він наголосив, що Україну не змушували брати участь в клінічних випробуваннях, а лише чекали на остаточне рішення.