Кожен рік, завершуючись, залишає після себе багаж спогадів, які пов'язані з приємними і не дуже подіями.

Підсумовуючи минулий 2016 рік хотілося б згадати вагомі досягнення нашого регіону.586b4d3304e48

Отже, перше, що хотілося б відзначити — це прогрес нашого регіону на шляху децентралізації. Адже Чернігівщина стала однієї із небагатьох, де 2015 року почав реалізовуватися пілотний проект. Тоді ж було створено 5 об`єднаних територіальних громад. А вже 2016 вони змогли залучити до своїх бюджетів більше 30 мільйонів гривень та реалізувати вкрай важливі проекти. Також було створено ще 11 громад, де пройшли перші вибори старост і вже у цьому році вони зможуть залучитися фінансовою підтримкою з держбюджету.

Не менш масштабна подія – завершення на Чернігівщині процесу декомунізації. Загалом перейменовано близько сотні населених пунктів, дві з половиною тисячі о’бєктів топоніміки, а також демонтовано близько сотні пам`ятників і пам`ятних знаків. Завершаючим акордом у цій справі стало повалення пам`ятника Леніну у Новгороді-Сіверському, котрий довгий час не могли демонтувати.

 

Також серед вагомих досягнень 2016 року те, що у Чернігові запрацювала електронна система публічних закупівель «ProZorro». Дана система дозволяє створити конкурентне середовище, має запобігати зловживанням та проявам корупції.

2016 року Чернігів став третім містом в Україні, де офіційно відкрилося Почесне консульство Латвійської Республіки. За цей час реалізовано чимало важливих проектів у культурній, гуманітарній та інформаційній сферах.

Ще у місті над Десною з`явилися нові тролейбуси і введено в дію новий маршрут — № 11, який пролягає від мікрорайону Масани, по вулиці Козацькій, через Рокоссовського із кінцевою зупинкою на Бобровиці. За словами начальника комерційної служби чернігівського тролейбусного управління Руслана Ємця, наразі з десяти закуплених містом нових машин підприємство одержало сім.

 

Мають чим похвалитися і сіверські аграрії. Адже нарешті у регіоні запрацювала Програма підтримки виробників органічної продукції. Згідно з документом, операторам органіки компенсуються витрати, пов`язані із сертифікацією виробництва, яка відбувається щороку. І коштують сертифікати недешево. Тож кошти з обласного бюджету стануть неабиякою підтримкою для виробників.

Також не зважаючи на певні труднощі у фінансовому забезпеченні медична галузь області продовжувала розвиватися. Так, в обласному онкологічному диспансері проведено низку унікальних операцій. Значно покращилася матеріально-технічна база обласного протитуберкульозного диспансеру, міської лікарні №2, обласної лікарні для дорослих та обласної дитячої лікарні, якій за кошти державного бюджету було придбано суперсучасний реанімобіль. Після тривалої реконструкції відкрито інфекційне відділення Менської центральної лікарні, введено в дію поліклініку в Бахмачі, завершено ремонт лікарні у Коропі.

Побільшало 2016 року в обласному центрі і робочих місць. На базі колишньої фабрики музичних інструментів у Чернігові відкрито товариство з обмеженою відповідальністю «Швейна фабрика «Галант». Підприємство спеціалізується на виготовленні корпоративного одягу, спецодягу та форми. До, речі, саме «Галант» була розробником форми Національної поліції України. Там діє кілька цехів: конструкція одягу, розкрійний, вишивальний цех та швейний. У перспективі розширення штату.

 

Вагомі досягнення Сіверського краю можна відзначити і у суспільно-культурному житті. Зокрема, в храмі Святої Катерини було встановлено новий розкішний вирізьблений із дерева іконостас. Над його створенням потрудилися майстри з Рівного, ікони писали майстри з Луцька. Іконостас освятив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, провівши Божественну Літургію в день храмового свята чернігівського кафедрального собору.

Також Ніжину вдалося стати одним із переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Серед усіх заявок на участь від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів тощо Оргкомітет відібрав 21-го фіналіста, які протягом літа-осені мали можливість презентувати для журналістів та громадськості свої міста, щоб позмагатися за звання переможця. За сумою результатів Інтернет-голосування та опитування експертів у листопаді у Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври відбулася церемонія нагородження переможців акції, куди потрапив і Ніжин.

Джерело: Високий Вал