2 серпня на засіданні оргкомітету Ніжинської міської ради розглянули питання, які стосуються організації Покровського ярмарку. Найважливішим і, відповідно, першим питанням було вирішення розміру плати за участь об'єктів підприємницької діяльності. Анатолій Лінник зауважив, що цьогорічна плата за торгове місце зменшена, тому плату за участь об'єктів підприємницької діяльності довелось перерахувати. DSC_0305-1024x682

Цим питанням займалась начальник відділу економіки Тетяна Гавриш. Вона підготувала цінову таблицю, яку отримали всі присутні в залі. В ній була виокремлена вулиця Гоголя, на якій цьогоріч оренда 3 метрів буде коштувати за минулорічною ціною 5 метрів.

Згодом до розрахунку буде додана площа Франка. На засіданні визначили, що майстри декоративно-прикладного мистецтва за одне торгове місце повинні будуть сплачувати 51 гривню замість минулорічних 85. Таку ж саму суму повинні сплатити і майстри ДПМ за запрошенням Управління культури. За додане торгове місце вони сплачуватимуть 51 гривню замість 170 грн. Такий вид торгівлі буде дозволено тільки по вулиці Гоголя. Оренда для медоварів буде коштувати як 1 банка меду, а це 102 грн.

Найбільше на засіданні звернули увагу на проведенні Фестивалю національної кухні. Всього одне місце для учасника буде коштувати 306 грн., так само, як і шашличні палатки. Більшість членів комітету висловили точку зору, що ціна для такого виду торгівлі повинна бути зменшена, адже треба заохотити учасників. DSC_0310-1024x704

Міський голова Анатолій Лінник зауважив, що цього року вони повинні дуже серйозно поставитись до проведення ярмарки та культурно-розважальної програми. Адже минулорічний досвід показує, що недостатня увага може перетворити культурне свято в «попоїще». Анатолій Валерійович запропонував, аби різні національності, які проживають в місті, а це єврейська, грузинська, татарська та інші, представили свої національні страви. Також було б доречним продавати смаколики в національних костюмах та під відповідний музичний супровід.

Однак з боку інших учасників засідання були нарікання на те, що в першу чергу ярмарок створюється для того, аби збагатилися учасники ярмарки та саме місто. Однак для того, щоб ярмарок став справжнім видовищем було прийнято рішення створити фестивальну тему. На даний момент за відправну точку взята тема" фестиваль борщу", однак в подальшому будуть збори з можливими учасниками фестивалю і обговорення всіх деталей. Цим питанням буде займатись координатор.

Відмітимо, що минулого року до участі в дійстві були запрошені 8 громад, але так ніхто і не відгукнувся. Анатолій Лінник відмітив, що якщо все пройде у встановленою міською радою форматі, то оренда буде безкоштовна, а якщо свято перетвориться в потік алкоголю — платити все ж доведеться.

В результаті обговорення вирішено, що вся вулиця Гоголя буде направлена тільки для оренди майстрам, а не для торгівлі шубами.