Ще взимку жителі міста Ніжин тільки говорили про підземні ходи, якими пронизані історичні вулиці міста. Більше того, ця інформація сприймалася не більше ніж легенда, але цієї весни все стало інакше.25072016_padzemelya1

До Ніжина прибули спеціалісти, які допомогли визначити точне розташування цих таємних споруд. Схоже, для того, щоб зацікавити в місто таких людей, в одній частині міста повинна була провалитися земля. Як тільки це сталося — про дане питання почали говорити серйозно. Спершу очищенням невеликої частини підземелля займалися волонтери та активісти. Та як тільки були виявлені стіни, стеля, вентиляція та виходи — даним питанням зацікавились «потрібні» люди.

Тепер в Ніжині працюють дослідники з необхідною технікою, яка допомагає визначити точне розміщення ще прихованих підземель. Археологи сподіваються на те, що зможуть відновити всі втрачені підземні печери, які змогли зберегтися до цього часу. Наразі відомо, що підземні ходи сформовані в певну систему та поділені на гілки, кожна з яких веде до певного об`єкту. Зазвичай це місцеві церкви, яких в місті дуже багато.

Цілком можливо, що відкрите підземелля в кінці кінців може стати не тільки науковим відкриттям, але і туристичним маршрутом. Та спершу треба вкласти багато зусиль та фінансів, аби дана мрія здійснилася.

Нагадаємо, що Ніжин увійшов у десятку лідерів в рамках Всеукраїнського конкурсу «7 чудес України: історичні міста», який організував та проводить Фонд «Рідна країна» (керівник Микола Томенко).