Система прозорих державних закупівель з 1 серпня стала обов'язковою для всієї країни, таким чином всі державні тендери в Україні будуть проводитись виключно через електронну систему ProZorro. 22_in

Замовити торги можуть всі державні установи та організації (місцеві органи влади, комунальні підприємства та ін.), зареєструвавшись на будь-якому торговому майданчику. Інформація про перебіг торгу буде автоматично продубльована на всі інші майданчики. Реєстрація і використання будь-якого інтернет-майданчика абсолютно безкоштовні. Відмітимо, що перш ніж зобов'язати всі державні установи до використання даного інтернет-майданчика був проведений експеримент.

За час існування даної платформи вдалось провести 148,29 тисяч тендерів, тим самим вдалось зекономити 2,65 мільярди гривень. Скористались даною можливістю 7,05 тисячі організаторів та 23,49 учасників. У Чернігівській області уже провели 5,85 тисяч тендерів, 370 організаторів та 2,11 тисяч учасників. Згідно розрахунку організаторів можна говорити про те, що витративши 252,89 мільйонів гривень вдалось зекономити 19,52 мільйони. Із 100 відсотків тендерів закупівлею закінчилось 52 відсотки.

В Ніжині також підвели підсумки попереднього використання порталу Prozorro. Стало відомо, що найактивнішим користувачем даної інтернет-платформи став дитячий будинок-інтернат. За допомогою цього сайту установа купувала дитячий одяг та продукти харчування.

Також не нехтували даним порталом і в управлінні праці та соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області. В липні відбулась закупівля путівок до лікувальних закладів на суму 113 775 гривень, а також принтер за 50 тис. гривень.

Управлінням житлово-комунального господарства та будівництва були придбані оптичні прилади та їхні частини (Світлофори (елементи світлофорного об’єкту )) 18 шт. на суму 135 324 грн... Також закуплені в Прозорро системи відеоспостереження (Придбання систем відео спостереження) 1 шт. за 90 987.80 грн.

Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Ніжинська центральна міська лікарня ім... Миколи Галицького» Ніжинської міської ради Чернігівської обл. через Prozorro закуповують розчин для ін’єкцій Туберкулін ППД-Л, на суму 185720 грн.

Управління освіти Ніжинської міської ради проводило тендер на Поточний ремонт каналізації та водопостачання туалетів (120 тис. грн), але торги були відмінені. Цієюж організацію були відмінені і торги на закупівлю підручників 4-7 класів на суму 104 631 грн. Однак саме завдяки Прозорро були придбані 4 електричних побутових плит на суму 52 519 грн.

КП Служба Єдиного Замовника купувало через Prozorro Покрівельні матеріали, єврорубероїд ТехноНіколь Біполь (К) ЕКП 4.0 кг/м.кв, сірий сланець (рулон — 10 м.кв.) на суму 25 500 грн.

Як бачимо, лише одиниці серед ніжинських бюджетних установ користувалися системою Прозорро. Лідером став Ніжинський дитячий будинок-інтернат. Очевидно, решта організацій знехтували ноу-хау, а з серпня змушені користуватися системою Prozorro.