Яке майбутнє в однієї із найдавніших будівель Ніжина – аптеки, пам’ятки історії місцевого значення, що розташована за адресою вул. Московська, 6-в.

Наразі тут працює аптека-музей. Але на черговій сесії міської ради, що відбулася 4 жовтня, проект рішення про подовження договору оренди даної будівлі теперішнім власником не набрав достатньої кількості голосів. Про це повідомили на сайті Нежатин.

Коментуючи дану ситуацію депутат – Ігор Шалай зауважив: «Споруда знаходиться в бізнес-центрі міста, а орендна плата в таких місцях значно вища, ніж сплачує орендатор. Тож будівлю можна виставити з аукціону, та отримувати щомісячно до міського бюджету щонайменше 60 000 гривень”.

Тож, доля аптеки в цьому місці вирішується.

Нагадаємо, що у 1777 р. аптеку відкрив відставний лікар Ізюмського гусарського полку Михайло Лігда, ніжинський грек за походженням. Вона була єдиною в Чернігівському намісництві. Для неї було збудоване спеціальне приміщення, яке збереглося до нашого часу. При аптеці був город для вирощування лікарських рослин. Тут також розводили медичних п’явок, яких доставляли в інші аптеки України та Росії.

Протягом ХІХ ст. і в подальшому її приміщення не раз змінювало власника, але його профіль зберігся і дотепер. Нині Впритул до будинку аптеки ХVІІІ століття прибудовано двоповерховий будинок, стилізований a-la бароко, який буквально «задавив» справжній пам’ятник.