У кожної людини знайдеться пара проблемних, на свій погляд, місць в резюме. Які з них найбільш популярні, і як з ними боротися — зараз розповімо, — пише rabota.ua.1hi05

1. БАГАТО МІСЦЬ РОБОТИ «ПО ТРОХУ»
Існує кілька причин, чому так може трапитися. Наприклад, представники компанії на співбесіді розповідають про справи в компанії зовсім по-іншому, ніж це відбувається насправді. І в перші ж дні на новій роботі новачок починає відчувати замість ентузіазму і радості зовсім інші почуття — від здивування до розчарування і гніву. Деякі співробітники не чекають, поки все вирішиться само собою або змушують себе пропрацювати хоча б півроку, щоб вписати рядок в резюме, а потім йдуть.

Ще варіант — криза в галузі. Третя причина частої зміни роботи — пошуки себе. Вибір зараз великий, є можливість пробувати себе в різних сферах і на різних посадах. Або намагатися перекваліфікуватися в зрілому віці — варіантів багато. Як правило, якщо фахівець погано уявляє собі майбутню роботу або живе з безпідставною надією — частої зміни не уникнути.

Що робити?

Якщо частина таких робіт можна об'єднати, краще об'єднати. Наприклад, якщо ви працювали в декількох компаніях на одній і тій же або схожих позиціях. В такому випадку в резюме можна не перераховувати окремі компанії, а об'єднати їх «під шапкою» однієї посади. Так ваші кар'єрні «стрибки» не будуть кидатися в очі представнику роботодавця. Якщо об'єднати місця роботи не вдається — залишайте і пояснюйте рекрутеру, чому так вийшло. Наприклад, якщо причина досить вагома — можна написати про неї в супровідному листі. Не давайте роботодавцю додумати найгірші варіанти того, чому ви занадто часто міняли роботу.

2. КАРДИНАЛЬНА ЗМІНА РОБОТИ АБО СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ
Звичайно ж, зараз складно все життя пропрацювати на одному робочому місці, в одній і тій же компанії. Проте, фахівці, часто і кардинально змінюють роботу, викликають у рекрутера цілком обгрунтоване побоювання — а чи не захоче цей кандидат через півроку-рік ще раз кардинально змінити сферу діяльності і чи не кине нинішній проект на півдорозі, наприклад? І, можливо, він просто не знає, чого хоче — і не факт, що зупиниться в своїх пошуках на нинішньому роботодавці.

Що робити?

Якщо ваші кардинальні зміни місця роботи відбувалися з об'єктивних причин — наприклад, криза на ринку праці в цій професії, вимушений переїзд, сімейні причини, тоді приводів для побоювання немає. Напишіть про це в супровідному листі, зробивши акцент на успішному досвіді перекваліфікації. Підтверджуйте свої словами прикладами — реалізованими проектами, показниками результативності і т.д. Якщо ж ваші пошуки себе затягнулися, можливо, слід більш серйозно підійти до вибору професії, і попрацювати, перш за все, над собою.

3. ВЕЛИКА ПЕРЕРВА МІЖ МІСЦЯМИ РОБОТИ
Якщо велика перерва обгрунтована серйозною причиною — наприклад, догляд за хворим родичем або виховання дитини, отримання освіти з відривом від виробництва, відрядження чоловіка / дружини за кордон і неможливість працевлаштуватися самому по візі члена сім'ї, а не робочої — тоді ніяких проблем немає. А якщо кандидат кілька років шукав роботу, орієнтуючись тільки на йому зрозумілі і близькі критерії — наприклад, докризовий рівень заробітної плати, або роботу за фахом, якої давно немає на ринку, то такий підхід до пошуку роботи складно пояснити рекрутеру. А представнику роботодавця таку причину складно буде назвати вагомою.

Що робити?

Якщо причина об'єктивна і поважна — тоді проблем з працевлаштуванням не передбачається. При це розповісти про неї потрібно в двох місцях. По-перше, в резюме: обов'язково вкажіть дати перерви в роботі і одним реченням причину, наприклад, «догляд за хворим родичем».

4. НЕПРАВИЛЬНИЙ ОПИС ОСОБИСТИХ ЯКОСТЕЙ
Особисті якості — це те, що виділяє вас із загальної маси кандидатів. Ваші особливості, що дозволяють бути успішним на посаді, яку ви хочете зайняти. Стандартний опис якостей ейчар бачить майже в кожному резюме, через що цей блок в резюме не додає ніяких плюсів кандидатурі претендента. Наприклад: «Маю цілеспрямованість, високу організованість, здібності до швидкого навчання. Комунікабельний, маю здорові амбіції». Таких обов'язкових, комунікабельних та відповідальних — тисячі.

Що робити?

Опишіть саме те, що вас відрізняє, наведіть приклади, що підтверджують ваші потрібні роботодавцю якості. Не будьте банальні. Наприклад, якщо ви працюєте менеджером зі збуту, і хочете зробити акцент на вашій комунікабельності, -можна в дужках поруч з цим особистим якістю пояснити роботодавцю, в чому ж вона проявляється. Наприклад, що ви швидко знаходите спільну мову з новими клієнтами, відсоток угод після першої зустрічі і т.д.

5. НЕВИРАЗНИЙ ОПИС ЦІЛІ В РЕЗЮМЕ
В меті, яка прописується в самому початку резюме, потрібно сформулювати усвідомлений образ майбутньої роботи, що допомагає рекрутеру правильно впорядкувати ваше резюме. Ідеальний варіант — коли здобувач чітко вказує позицію, на яку він претендує і обґрунтовує свою профпридатність буквально однією-двома фразами.

Що робити?

Визначитися, яку конкретно роботу і позицію ви шукаєте. Зрозуміти, в чому ваші переваги. І, складаючи резюме під кожну вакансію, в цілі потрібно написати — чому саме на цю вакансію вас можна назвати найкращим кандидатом.