11 квітня в стінах Ніжинської міськради відбулась презентація напрацювань Європейського проекту Forbiz в рамках ініціативи EU4Business за два останні роки. Головною ціллю проекту є допомога в створенні правил гри для підприємців, спрощення регуляції, зменшення адміністративного тиску на МСП, стимулювання бізнес-орієнтованної політики та залучення бізнес-спільноти до конструктивного діалогу. Проект діє в партнерстві Представництва Європейського союзу в Україні з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Задля покращення умов для бізнесу в Ніжині та й в області вцілому, кураторами Forbiz спільно з представниками органів місцевого самоврядування було проведено безліч тренінгів та семінарів, які допоможуть підприємцям  розпочинати свій бізнес з нуля та вести прибуткову діяльність уже практикуючим підприємцям. Окрім лекцій про те, як успішно вести власний бізнес, підприємцям розповідають, як залучати на свою справу капітал: грантову підтримку від Европейського союзу та як подати успішну заявку на ДФРР.

Наразі розробляють презентаційний каталог «Підприємства міста Ніжина» та календарі «Купуй ніжинське. Інвестуй в Ніжин» з дитячими малюнками, на тему: «Ніжинський бізнес – очима дітей». Їх автори — вихованці Ніжинської школи мистецтв та учні загальноосвітніх шкіл. Малюнки містять інформацію про ніжинських виробників, представлені в довільній формі.

Оперативна ціль щодо розвитку малого та середнього підприємництва в Стратегії розвитку Ніжина затверджена рішенням Ніжинської міськради ще від 8 серпня 2018 року (№35-41\2018).

Презентацію готувала старший консультант проекту Forbiz з питань політики розвитку МСП Ольга Красовська.

Ольга Красовська

Дізнавалась Ольга Рогачова