Міністерство освіти і науки України опублікувало інструкцію, як і де абітурієнтам шукати себе в списку рекомендованих до зарахування до вишів.

Як повідомляється на сайті міністерства, особистий кабінет абітурієнта, сайт vstup.info і сайти обраних абітурієнтом вищих навчальних закладів – три основних джерела, де абітурієнт може перевірити, чи отримав він місце держзамовлення.

Зауважується, що найшвидший спосіб, за яким абітурієнт може дізнатися, чи отримав він місце держзамовлення і в якому виші – подивитися цю інформацію в особистому кабінеті (через http://ez.osvitavsim.org.ua/).

Щоб подивитися держзамовлення на сайті vstup.info абітурієнт може зайти на сторінку вишу, яка його цікавить, і подивитися список рекомендованих до зарахування. Прізвища всіх абітурієнтів, які отримали місце держзамовлення будуть виділені жовтим кольором і буде виглядати наступним чином:znimok-ekrana-2016-08-01-o-12.07.53

До 18.00 5 серпня усім, хто потрапив в список рекомендованих до зарахування, потрібно привезти оригінали своїх документів до вищого навчального закладу. Перелік потрібних документів може різнитися в кожному окремому вищому навчальному закладі, тому це питання краще уточнити або на сайті вишу, або у його приймальній комісії», – йдеться у повідомленні.

Після того, як абітурієнт  передасть вишу оригінали документів, його ім’я на сайті vstup.info буде виділено повністю зеленим кольором.

Списки зарахованих на місця державного замовлення будуть оприлюднені до 12.00 6 серпня. Імена зарахованих на сайті vstup.info будуть виділені блакитним кольором.znimok-ekrana-2016-08-01-o-12.46.18
Раніше Міносвіти не рекомендувало абітурієнтам погоджуватись на контракт у вишах до 1 серпня.
Джерело: hromadske.uaznimok-ekrana-2016-08-01-o-12.07.53