5 квітня біля села Мала Кошелівка Ніжинського району Чернігівської області відбулися практичні навчання щодо дій органів управління та пошуково-рятувальних сил і засобів системи авіаційного пошуку й рятування у разі виникнення аварійної ситуації з повітряним судном.

За легендою навчань, через виникнення аварійної ситуації на борту «Єврокоптера», екіпаж у встановлений час не вийшов на зв’язок та не спостерігається на екранах радіолокаторів. На борту повітряного судна перебуває 8 осіб, з яких 2 — члени екіпажу.

Спеціальним авіаційним загоном ДСНС України було сформовано штаб з проведення пошуково-рятувальних робіт, приведені у готовність авіаційні та наземні сили і засоби територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Для авіаційної розвідки й пошуку було залучено літак АН-32П, з якого, після визначення координат повітряного судна, що зазнало аварії, до місця пригоди десантується рятувальна парашутно-десантна група. Рятувальники підтвердили аварію повітряного судна та виявили постраждалого у важкому стані. Для його екстреного транспортування до медичного закладу було залучено вертоліт Спецавіазагону ДСНС України.

У цей час до місця пригоди прибули сили і засоби наземної пошуково-рятувальної команди, до складу якої увійшли представники органів влади, підрозділи Управління ДСНС України в області та Спецавіазагону ДСНС України, Національної поліції, медицини катастроф та лісового господарства. Для координації залучених сил і засобів було розгорнуто штаб з ліквідації надзвичайної ситуації. Пожежно-рятувальними підрозділами було ліквідовано пожежу, що виникла внаслідок аварії з повітряним судном. Було організовано прочісування місцевості, у ході чого виявлені екіпаж та пасажири повітряного судна з травмами різного ступеня тяжкості. За допомогою нош постраждалі були доставлені на спеціальний майданчик для надання першої невідкладної допомоги й транспортування до лікувальних закладів.

Загалом до навчань було залучено 69 працівників ДСНС України та залучених служб, 14 одиниць спеціальної техніки, літак АН-32П та 2 вертольота ЕС-145 «Єврокоптер».

За словами керівника навчань — заступника начальника управління-начальника відділу забезпечення польотів Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування Миколи Ядченка, завдання, які були поставлені перед усіма залученими, як повітряними, так і наземними підрозділами з пошуку та рятування під час навчальної аварійної ситуації з повітряним судном, були виконані на належному професійному рівні.

DSC_0025.JPGDSC_0029.JPG

DSC_0046.JPGDSC_0061.JPG

DSC_0101.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0078.JPGDSC_0110.JPG

 DSC_0105.JPG DSC_0118.JPG

DSC_0121.JPG

DSC_0128.JPG

DSC_0136.JPGDSC_0142.JPG

  У ДСНС України у Чернігівській області