За часів попереднього керівництва, а саме 1 січня 2020 року Ніжинське комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» уклало Договір на надання консультаційно-інформаційних та юридичних послуг з ТОВ «ПП Право».

Які це послуги? Перелік завеликий, але суть зводиться до одного: ПОСТІЙНА консультаційно-правова допомога комунальному підприємству та адвокатські послуги у судах.

У Договорі прописано все, що передбачається у такому виді документів: предмет договору, обов’язки виконавця та клієнта, відповідальність сторін, порядок оплати послуг виконавця, крім одного – ОБСЯГУ виконаних робіт, які ЩОМІСЯЧНО повинно оплачувати КП «ВУКГ».

 Договором встановлена вартість послуг у розмірі двох з половиною мінімальних зарплат (мінімальна зарплата 4723 грн х 2,5), що на той момент складало 11 тис. 807 гривень. Окремим пунктом визначено, що разом з підвищенням мінімальної зарплати у країні автоматично підвищується й оплата за послуги ТОВ «ПП Право». На сьогодні ця сума сягає майже 15 тис. гривень.

Здавалося, що тут дивного: певна юридична контора щомісяця надає певні послуги комунальному підприємству, які повинні бути оплачені. Але справа у тому, що вказані у Договорі послуги ця сама юридична контора комунальному підприємству НЕ НАДАЄ. І виявив ці факти призначений минулого року на посаду начальника КП «ВУКГ» Володимир Шпак.

«Я з’ясував, що ТОВ «ПП Право», захищаючи інтереси КП «ВУКГ» у судах, ЖОДНОГО РАЗУ не виграло справи. Також не зрозуміло, який саме обсяг правової допомоги надавала підприємству дана юридична контора. Я намагався зустрітися з представником ТОВ «ПП Право» Володимиром Куровським, щоб обговорити питання щодо можливого розірвання даного Договору. Але той проігнорував моє звернення», — пояснює В. Шпак.

У березні минулого року КП «ВУКГ» написало претензійного листа до ТОВ «ПП Право» з вимогою розірвати кабальний Договір і відправило його поштою, але він повернувся адресатові з поміткою «Не вручено».

Комунальне підприємство ще неодноразово зверталося до вказаної юридичної контори. Мета – та ж сама: спроба розірвати Договір. Але всі спроби закінчилися невдало – документи повернулися назад. Тобто є всі підстави стверджувати, що ТОВ «ПП Право» СВІДОМО не йде на контакт з комунальним підприємством, аби витягнути з нього якомога більше коштів. Розірвати ж Договір в односторонньому порядку КП «ВУКГ» не може.

Як наслідок – комунальне підприємство було змушено звернутися до суду. Справу у Чернігівському Господарському суді воно виграло. Але інша сторона подала позов до Апеляційного суду. І виграла.

Поки тривають суди, комунальне підприємство продовжує вимушено сплачувати юридичній конторі кошти за ненадані послуги. Загалом вже сплачено 170 тис. гривень. Юридична контора вимагає від комунального підприємства ще 195 тис. гривень.

Звідки взялися такі захмарні суми? Справа у тому, що, крім основного боргу, передбачені ще й штрафні санкції – згідно з умовами Договору, винна сторона сплачує штраф у розмірі 50% від суми допущеної заборгованості за кожен місяць.

Нинішній начальник КП «ВУКГ» Володимир Шпак намагався з’ясувати у свого попередника Владислава Кормана, як він міг укласти ТАКИЙ кабальний Договір. Той відповів, що це рішення йому нав’язала попередня влада на чолі з Анатолієм Линником. Долучатися до розв’язання даного спору В. Корман категорично відмовляється.

Наразі керівництво КП «ВУКГ» звернулося за допомогою до правоохоронних органів.

Автор: Максим Петровський

Фото з мережі Інтернет