Заради мами він зробив неможливе, але чи зустрінуться вони через 26 років? У середу, 8 лютого, в програмі “Стосується кожного” – “Дієздатність для мами” – герой, який вразив навіть досвідчену команду проекту. Це зворушлива історія про людину неймовірної сили волі, про його любов до мами, яку він ніколи не бачив.
Все почалося з повідомлення, яке прийшло на сторінку Андрія Данилевича в Facebook. Хлопець просив розшукати маму, кинула його відразу після народження. Здавалося б, прохання не така вже й рідкісна, проте коли редактори програми познайомилися з автором послання, були зворушені і … шоковані.98680cc6abedd9bf9c1e1c0d06b6a1c1eecca527
Олександру Редчічу всього 26 років. Але в його біографії кожен прожитий рік – за два. Саша народився з ДЦП і таким букетом хвороб, що лікарі одразу ж заявили: проживе від сили кілька днів. Мама від хлопчика відмовилася, і двадцять два роки Олександр Редчіч провів в інтернатах. Напевно, кожна людина хоч трохи уявляє собі, що таке – інтернат. А якщо це – психоневрологічний інтернат закритого типу?
“Мені було важко навіть просто тримати ложку, чашку, – розповідає Саша. – ...? Напевно, тому мама відмовилася від мене Але в першу чергу, думаю, через каліцтва Ну, кому потрібен такий непростий дитина А потім їй, мабуть, було нецікаво, як я живу “.
У десять років, усвідомивши, наскільки відрізняється від інших і вирішивши, що мама кинула його через непривабливою зовнішності, Саша домігся того, що йому провели операцію: виправили вовчу пащу і заячу губу. А в 25 Олександру Редчічу вдалося в Чернігівському обласному суді довести свою дієздатність, вийти із закритого інтернату і почати самостійне життя. “До останнього у мене не було впевненості, що все вийде, – згадує Саша. – Але я все зробив”. І додає: “Дієздатність – вона в голові Я це сформулював вже давно Я раджу таким людям, як я не опускати руки ...”.
Весь цей час він не припиняв спроб розшукати маму, але наблизитися до довгоочікуваної зустрічі так і не зміг. Три роки тому він зустрівся з тіткою. Правда, вона приїхала … відмовити Сашу звертатися в “Стосується кожного”. І на той момент їй це вдалося.
“Я не уявляю, як живе жінка і про що вона думає, якщо знає, що десь з нею шукає зустрічі рідний син, – каже ведучий програми” Стосується кожного “Андрій Данилевич – І друге :. Це яка ж сильна повинна бути у людини мотивація, щоб довести всьому світові своє право на нормальне життя? ”
Його головна рушійна сила – це любов до мами, впевнена шеф-редактор “Стосується КОЖНОГО” Наталія Деревянко: “Все, що робив і робить Саша, – в ім’я мами, щоб вона погодилася зустрітися, щоб пишалася, прийняла і змогла полюбити Перед зйомкою. програми ми запитали у нього: “А якщо мамі потрібна допомога, якщо вона не зможе піклуватися про тебе, допомагати тобі, що ти зробиш? Він відповів: “Тоді я буду допомагати їй і піклуватися про неї”.
Незважаючи на природний оптимізм, виявилося, що “Стосується кожного” для Саші – остання надія на зустріч з мамою. Він неодноразово звертався в різні ЗМІ, але ніхто не зміг переконати жінку хоча б просто познайомитися з сином. Нове життя, нова сім’я, страх, що звичний уклад зруйнується і жах від того, що колись залишила свою дитину …
Редактору “Стосується кожного” Юрію Володькова вдалося те, чого до нього не міг зробити ніхто: достукатися до серця жінки, допомогти їй подолати страх і приїхати на зустріч з Сашком.
“Перед програмою я задав питання Сашиной мамі: чому ви почули мене і все-таки зважилися прийти в студію – розповідає Юрій Володьков – Вона відповіла, що ВПЕРШЕ з нею розмовляли без осуду Я сам – батько двох синів і прекрасно розумію, як? ... вона страждала всі ці роки. Я не виправдовую її, але усвідомлюю, що всі ці 26 років з нею поруч просто не виявилося людини, який зміг би розділити її біль і підштовхнути назустріч синові. Рідні, намагаючись захистити її від страждань, доставляли їй ще більше мук “.
Чому ж мама Саші його кинула? Чи знайде вона в собі сили вийти в студію до сина? І, якщо так, то як пройде зустріч двох рідних людей через 26 років після розставання? Про все це, а також про те, як жилося Саші в інтернаті, як йому вдалося бути почутим в суді, звідки він черпав сили для боротьби за своє майбутнє, – 8 лютого, в середу, о 18:00 на телеканалі “Інтер” У випуск програми “Стосується кожного” – “Дієздатність для мами”.

Відео програми “Стосується кожного” див. пізніше….