Зі зниженням температури на Чернігівщині почастішали випадки виникнення пожеж з причини порушення громадянами правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації приладів опалення. Особливого занепокоєння викликає стан опалювальних печей в оселях людей похилого віку, інвалідів, багатодітних родин та осіб, що зловживають спиртними напоями. За статистикою, саме в їх помешканнях найчастіше виникають пожежі, адже утримання опалення в належному стані вимагає матеріальних затрат.

300_190_58299eeddc79eВпродовж минулих вихідних вогнеборцями підрозділів УДСНС в області ліквідовано 3 пожежі, що виникли внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

12 листопада о 23:50 у с. Погреби Прилуцького району сталася пожежа житлового будинку. Причиною загоряння послужила відсутність безпечної протипожежної відстані від печі до дерев’яної стіни будинку.

13 листопада о 08:01 з аналогічної причини сталася пожежа житлового будинку по вул. Тернавіотів у м. Ніжин. Вогнем пошкоджено стіну на площі 6 кв.м.

Цього ж дня о 16:30 в одному з приватних господарств у смт Замглай Ріпкинського району сталося загорання господарчої будівлі. Вогнем знищено покрівлю та перекриття на площі 40 кв.м.

За попередніми даними, причиною пожежі послужила відсутність безпечної протипожежної розділки між димарем печі та дерев'яними конструкціями перекриття сараю.

Інформуючи про факти пожеж, рятувальники ДСНС у Чернігівській області ще раз закликають населення частіше звертати увагу на стан печей, димарів з метою своєчасного очищення їх від сажі, а також виявлення та замурування тріщин. Щоб уникнути загоряння від теплового впливу, не перегрівайте надмірно опалювальні прилади та не розташовуйте поблизу них ліжка, меблі, дрова або інші спалимі речі. Пам’ятайте, дотримання правил пожежної безпеки допоможе Вам уникнути лиха й зберегти своє життя та майно.

pik.cn.ua