Якщо законопроект №1210 буде прийнятий в його нинішньому вигляді, частка рентних платежів в прибутку металургів виявиться найвищою в світі.

Про це йдеться в звіті консалтингової агенції PricewaterhouseCoopers.

За оцінками агентства, в разі прийняття змін до Податкового кодексу України, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів в комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах. Так, частка ренти в прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї становить 10,3%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні в разі впровадження запропонованих змін до Податкового кодексу вона досягне 22%. Внаслідок цього добувати залізну руду в Україні буде майже в десять разів дорожче, ніж в Росії.

Як говорить директор «PwC Україна» Максим Дудник, законопроект пропонує встановити високу ставку ренти, яка буде розраховуватися з широкої бази оподаткування, що є унікальною ситуацією. Більш поширена практика, коли країни з розвиненою видобувною промисловістю встановлюють або високу ставку ренти на вузькій базі оподаткування, або низьку ставку на широкій основі.

"Наприклад, в Бразилії ставка становить 3,5%, в Китаї – від одного до 6%, в провінції Хейбей, де найбільше видобувають залізну руду, – 3%, в Казахстані – 2,8%, в Росії – 4-8 % ", – зазначив Дудник.

За його словами, формула розрахунку бази оподаткування також не враховує цінові коливання на руду, що може привести до неконтрольованого зростання рентних платежів.

«Відповідно до нашого моделювання, коли знижується ціна, ми потрапляємо в ситуацію, коли Україна не просто злітає за рівнем податкового навантаження на компанії, що видобувають ЗРС, вона прагне вгору зі швидкістю ракети в цьому випадку», – зазначив Дудник.

За матеріалами DEPO.UA