Чоловікові, який за допомогою металошукача знайшов скарб і вирішив не ділитися ним з державою, загрожують виправні роботи строком до двох років

Шукачеві скарбів пощастило знайти біля села Троїцьке в Чернігівській області золоті і срібні прикраси XII століття, які мають величезну історичну цінність.

За несумлінного шукача цінностей взялася СБУ після того, як чоловік спробував продати в інтернеті медальйон із зображенням святого Еммануїла на 100 тис грн.

«Згідно з експертною оцінкою, всі скарби становлять культурну, історичну цінність», – сказали в СБУ.

У мережі припускають, що знайдені цінності належали заможній родині того часу і були заховані від монголо-татар, які здійснювали тоді набіги в тих місцях.

«Скарб датується XII-XIII століттями. Тепер в судовому порядку має бути доведено, що скарби були здобуті незаконним шляхом, є державною власністю. А той, хто їх намагався продати, повинен понести покарання. У розпорядженні держави подібних предметів не так багато, і знахідка є дуже цінною», – вважає директор музею Сергій Лаєвський.

Так звані «чорні археологи», які повинні віддавати державі 75% від знахідки, користуються недосконалістю законодавства в цій сфері. Згідно з ним скарбом є гроші або цінні речі, які спеціально були заховані, не відібрані власником і потім випадково кимось виявлені.

«А чорні археологи будь-які цінні речі, які вони знайшли, намагаються представити, ніби вони знайшли саме археологічну цінність», – говорить директор Охоронної археологічної служби України Антон Корвін-Піотровський.

Нагадаємо, житель Покровського району Донецької області, копаючи яму на городі, знайшов мішок зі зброєю і боєприпасами.

vesti-ukr.com