Майже 16 млн грн упродовж нинішнього та наступного років пропонується вкласти у розвиток освітнього середовища ніжинських навчальних закладів.

З такою ініціативою Ніжинський міський голова Олександр Кодола звернувся сьогодні, 26 січня, до директорів навчальних закладів міста.

Оптимізація освітньої мережі дає можливість акумулювати кошти, які направляються на розвиток усіх наших навчальних закладів міста.

За результатами першого півріччя цього року, мова йде про суму у 3 млн 800 тис. грн. Ці кошти, на переконання місцевої влади, повинні бути повністю спрямовані до тих шкіл міста, куди переходять діти зі шкіл №4 та 12. Де діти вже переходять цілими класами і навіть з педагогами включно. А от сума наступного — 2023-го фінансового року — понад 12 млн грн. В середньому це можуть бути суми від 700 тис. грн до 1 млн 200 тис. грн на кожний навчальний заклад. Куди їх спрямувати – тут вирішувати самим закладам.

Свої пропозиції навчальні заклади мають подати до 5 лютого. Основна умова – кошти спрямовуються на розвиток освітнього середовища!

Влада міста звернулася до всіх керівників шкіл з проханням подумати, проаналізувати досвід передових навчальних закладів країни та знайти те, що буде справжньою «бомбою» освітнього процесу в усій Чернігівській області.

«Зробіть те, що потягне до вас дітей, що спонукатиме до саморозвитку й удосконалення вчителів, що виведе ваш навчальний заклад у лідери!» — зазначив міський голова.

Мільйонна пропозиція фактично ошелешила керівників навчальних закладів. Адже це вперше в історії ніжинської освіти такі кошти пропонується вкласти саме в освітнє середовище й одразу всім закладам.

Під час спілкування з керівниками шкіл було висловлено багато цікавих та інноваційних думок. Та практично всі наголошували на необхідності забезпечення закладів сучасними предметними кабінетами. Адже останні сьогодні обладнані ще наповненням 70 — 80-тих років. Творення НУШ, нової української школи, виставляє й нові стандарти та вимоги до освітнього середовища. Тому мова про сучасні технології викладання предметів, інтерактивне навчання.

«Кожна дитина з 7 тисяч 178 ніжинських учнів повинна відчути, що реформа освітньої мережі робиться для неї. Кожна дитина повинна мати можливість задовольнити свої освітні потреби й отримати якісні знання, стати конкурентоспроможною у цьому світі. Це наше спільне з освітянами завдання», — підкреслив очільник міста.

Сьогоднішня ініціатива стане бюджетною традицією для Ніжинської громади. Такі кошти планується направляти кожного року саме на розвиток освітнього середовища усіх навчальних закладів міста.

За матеріалами Ніжинської міської ради