Сьогодні, 21 червня, в Ніжині, на міському стадіоні «Спартак», відбувся годинний забіг Дружби за участі Ніжинського міського голови Олександра Кодоли та його команди.

 А розпочалося все зі звернення ніжинця Володимира Свіріна, котрий під інформацією від 7 червня поточного року про те, що на міському стадіоні «Спартак», на новоствореному покритті, встановлені дві сучасні баскетбольні конструкції, залишив коментар наступного змісту: «Пане мер, організуйте в місті, наприклад, годинний забіг Дружби».

Міський голова взяв до уваги це звернення. Запропонована В. Свіріним ініціатива йому сподобалась, і він вирішив втілити її у життя найближчим часом – загальновідомо, що в Олександра Михайловича шанобливе ставлення до спорту: подивіться, скільки спортивних локацій за його сприяння з’явилося в Ніжині! Роботу в даному напрямку було розпочато ще тоді, коли він був народним депутатом.     

Нагадаємо: саме Олександр Кодола започаткував проєкт «Спортивний Ніжин — здорова нація» в 2018 році. Метою проведення змагань є пропагування здорового способу життя, залучення молоді до спортивних заходів, а також залучення дорослих до спільних заходів з дітьми, покращення комунікації між ними.  

Наразі, обійнявши посаду Ніжинського міського голови, О. Кодола продовжує розвивати спорт у місті.  

Після того, як ідея з годинним забігом Дружби була підтримана міським головою, за справу взявся начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павло Глушко. Від пропозиції, яка поступила від В. Свіріна, до втілення її в життя минуло всього лише два тижні.

На спортивний захід зібралося чимало народу. Вікові категорії – від малечі до людей пенсійного віку.

У змаганнях взяв участь 41 чоловік. Серед них як досвідчені спортсмени, так і звичайні шанувальники спорту; не тільки ніжинці, але й гості з Бахмача.

Серед вболівальників – керівники підприємств, установ міста, батьки і вчителі юних спортсменів.

Учасників змагань привітав міський голова Олександр Кодола. «Сьогодні ми ВПЕРШЕ в історії Ніжина, на оновленому стадіоні, проводитимемо годинний забіг Дружби. Сподіваюся, цей захід стане щорічною традицією, – підкреслив Олександр Михайлович. – Приємно бачити серед учасників забігу представників різних навчальних закладів міста, школи футболу, депутатів, політичних сил – зокрема, тут присутні «Жінки за майбутнє».

 О. Кодола показав на власному прикладі, що він як міський голова вміє не тільки вирішувати нагальні проблеми жителів міста, а ще разом з ніжинцями проводить дозвілля – він став до загального строю.

Поруч з ним стали секретар міської ради Юрій Хоменко, радник міського голови Сергій Охонько, начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Павло Глушко, депутат міської ради Андрій Гомоляко, а також ініціатор даного заходу Володимир Свірін. На заході був присутній заступник міського голови Сергій Смага.

Спостерігати за тим, що відбувається на стадіоні, – це одна справа. Зовсім інша – бути безпосереднім учасником змагань. Аби пробігти цілу годину, потрібні неабияка витримка, сила волі, гарна фізична підготовка. Зрозуміло, що до фінішу дійшли одиниці. Серед них – Сергій Охонько, Павло Глушко, Володимир Свірін.

Приємну місію нагородження здійснили: міський голова Олександр Кодола, заступник міського голови Сергій Смага і секретар міської ради Юрій Хоменко.

«Сьогодні переможених немає. Більшість тих, хто дійшов до фінішу, отримали нагороди», – зауважив О. Кодола.

Спортсмени отримали нагороди, а вболівальники – масу гарних емоцій та позитиву.

Отже, дату – 21 червня – можна вважати днем започаткування ще однієї доброї спортивної традиції в Ніжині.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора