Уряд дозволив встановлювати червоні і зелені сигнальні пристрої безпосередньо на автомобілі осіб, що охороняються Управлінням державної охорони.158721

Повідомляє портал АНТІКОР з посиланням на ЗМІ.

Відповідну постанову № 176 від 22 березня опубліковано на урядовому порталі. Своїм рішенням уряд розширив перелік транспортних засобів, на які дозволено встановлювати спецсигнали, що дають пріоритет у дорожньому русі.

Раніше право на червоні і зелені проблискові маячки мали тільки автомобілі супроводу, що належать Управлінню держохорони, і автомобілі поліції. Це право за ними залишилося.

«Спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами червоного, зеленого кольорів можуть встановлюватися як додаткове обладнання виключно на транспортних засобах відповідних підрозділів Національної поліції та Управління державної охорони, які здійснюють супровід осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, і на транспортних засобах, які використовуються для пересування таких осіб», — сказано в постанові.

Як і раніше червоні «мигалки», які, відповідно до Правил дорожнього руху, змушують інших учасників руху зупинитися, можуть встановлюватися тільки на транспортні засоби патрульної поліції і відповідних підрозділів Національної поліції, на які покладено обов'язки щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

У той же час проблискові маячки синього кольору, згідно з постановою, дозволено встановлювати на автомобілі МВС, Нацполіціі, СБУ, податкової поліції, НАБУ, Державного бюро розслідувань, Державної прикордонної служби, воєнізованих формувань, УДО, швидкої допомоги, служби інкасації банків.