У п’ятницю, 20 травня, 62-річний Володимир Суховєєв, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри хімії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, отримав нагороду «Заслужений діяч науки і техніки України» з рук В’ячеслава Кириленка, віце-прем’єра.

gr_30.05.16_syhoveev

— Про те, що мене відзначили державною нагородою, дізнався від сина (той подивився в Інтернеті). Потім прийшло запрошення з міністерства на урочистості. Проте їхав і не знав: буде вручення чи ні.
 Володимир Володимирович розповідає, що нагорода схожа на значок. Його кандидатуру вперше подали до нагороди з нагоди 60-річчя науковця. Кажуть, запізнилися зі строками. Процедура тривала, багатоетапна. Вдруге запропонували восени минулого року до 210-річчя університету.
У Володимира Суховєева понад 400 наукових робіт, за останні два роки отримав більше десятка патентів. Зараз займається розробками у галузі фармакології. Із більш ранніх — стимулятори росту рослин, присадки до моторних палив і мастил, що роблять двигуни більш стійкими.
— Хто першим привітав?
— Мабуть, дружина. їй першій зателефонував. Відзначили у сімейному колі по приїзді.
— Ви перший заслужений в університеті?
— Знаю точно, що така нагорода тільки у доктора філологічних наук, професора Григорія Самойленка (батько нинішнього ректора університету Олександра Самойленка) та у кандидата біологічних наук, професора Інеси Марисової.
— Що дасть, окрім гордості та шани, присвоєне звання?
— Кажуть, 20 відсотків доплати до заробітної платні. Чи впливає це на пенсію, ще не дізнавався. Продовжую працювати, на пенсію ще не збираюсь, — усміхається Володимир Володимирович.
Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №21 (1568)