На його місце уряд пропонує тимчасово призначити першого заступника міністра інфраструктури.57398eca4ef10

Керівник «Укрзалізниці» Войцех Бальчун написав заяву про відставку. Першим про це повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ігор Васюник.

9 серпня Кабінет міністрів України розгляне заяву Войцеха Бальчуна на засіданні уряду. Як заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, рішення про звільнення керівник «Укрзалізниці» прийняв самостійно через особисті причини.

«Можу зазначити, що за цей рік, хто би що сьогодні не казав, але в залізниці відбулись у тому числі й позитивні зміни. Я хочу подякувати йому за роботу, сказати йому, що я розумію, що він працював в достатньо важких умовах. Це надзвичайно складне підприємство», — заявив Володимир Гройсман.

Сьогодні уряд розгляне призначення тимчасово виконувача обов’язки нового керівника «Укрзалізниці». Як заявив Гройсман, найближчим часом буде оголошений новий конкурс на цю посаду.

«Пропозиція, яку ми обговорили, полягає у тому, щоб т.в.о. керівника призначити першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова, який є головою наглядової ради «Укрзалізниці» і до призначення Бальчуна теж тимчасово виконував обов’язки голови і має відповідні компетентні знання», — зазначив прем'єр-міністр.

Гройсман також висловив сподівання, що Бальчун залишиться радником керівника правління «Укрзалізниці» і буде виконувати функції міжнародної координації.

Сам Войцех Бальчун прокоментував свою відставку на Facebook.

«Від початку було відомо, що ця місія не триватиме вічно. Я розумів, що, у першу чергу, на мої плечі ляже тягар організації процесу керованості фірмою. Ситуація, яку я застав, була набагато складнішою, ніж можна було комусь уявити. Кілька місяців промайнули дуже швидко. Отож, ми стабілізували компанію, поліпшили всі економічні показники, підготували п’ятирічну стратегію, відновили репутацію компанії на міжнародній арені, повернулися на шлях інвестицій, запустили нові пасажирські сполучення. Але багато що і не склалось, що є природним з огляду на масштаби проблем Укрзалізниці», — йдеться у дописі.

Роботу Войцеха Бальчуна в «Укрзалізниці» супроводжував конфлікт із міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. Міністр заявляв, що поляк «не продемонстрував готовність бути менеджером змін» на підприємстві, в свою чергу Бальчун казав, що зіштовхнувся з «з саботажем, блокуванням, зволіканням на найвищому міністерському рівні».

Нагадаємо, Кабмін призначив Войцеха Бальчуна гендиректором «Укрзалізниці» у квітні 2016 року після конкурсу на цю посаду. Войцех Бальчун став відомим завдяки своїм радикальним реформам польського залізничного гіганта PKP Cargo – лідера вантажних перевезень у Польщі. Бальчун також три роки працював головою спостережної ради національної авіакомпанії LOT і зумів вивести її з кризового стану.

Інформація доповнюється...

zaxid.ne