20-22 квітня 2016 року на кафедрі сільськогосподарського машинобудування Кіровоградського національного технічного університету відбулися три масштабні заходи: ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва», ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва», а також Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Досягнення та перспективи галузі сільськогосподарського виробництва».

news_2016_067_001

У рамках даної конференції було проведено конкурс наукових доповідей студентів. Владислав Боровик, студент групи БМ-121 Ніжинського агротехнічного інституту, отримав перемогу, виступивши з доповіддю на тему «Покращення техніко-економічних характеристик скреперної установки для прибирання гною». Науковий керівник – кандидат технічних наук, завідувач кафедри машин і обладнання АПВ, доцент Ікальчик Микола Іванович.

Обидві студентські олімпіади проходили в два тури: І тур – розв’язання конкурсних тестових завдань за фахом (25 питань), ІІ тур – письмове завдання – з метою виявлення в студентів практичних навичок із налагодження агрегату на виконання відповідного технологічного процесу, вибору параметрів та аналізу роботи агрегатів з різними машинами тощо. Переможці визначалися за сумою балів, набраних за результатами першого та другого турів.

В обох олімпіадах узяли участь і студенти інституту, зокрема, зі спеціальності «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» – студент групи БМ-121 Владислав Боровик, зі спеціальності «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва» – студент групи БМ-121 Іван Мельник, які увійшли в десятку кращих студентів України.