До міської влади Ніжина звернулись працівники військової частини А4558, більш відомої в місті як 63-й склад, з проханням не допустити її розфорування.

“...здійснити дії для припинення заходів, спрямованих на ліквідацію військової частини А4558 та не допустити масового скорочення працівників” — з таким проханням звернулись до міської влади працівники 63-го складу.

Нещодавно Міністерство оборони анонсувало скорочення Збройних Сил України на 40 тисяч осіб і доводили, що це переважно вакантні посади, а військові частини будуть збережені. Як свідчить звернення працівників частини, в Ніжині це скорочення виливається в ліквідацюю військової частини А4558 і звільнення 230 людей, які там працюють.

63-й склад — це не лише місце зберігання, а й цехи по ремонту ракетно-артилерійського озброєння, радіолокаційних станцій, зенітно-ракетних комплексів, стрілецької зброї. З 2016 року тут було відремонтовано артилерійського озброєння на 500 мільйонів гривень, а стрілецької зброї — на 110 мільйонів гривень.

Таким чином, “реформами” знищується реально діюча військова частина, яка приносить реальну користь країні. Без роботи залишиться більше 230 кваліфікованих працівників, які мають досвід роботи з сучасною технікою. Бюджет втратить 5,7 мільйона гривень (таку суму сплатили минулого року), з яких 3,3 мільйона — це саме кошти, які отримав бюджет міста. Окрема питання щодо території складу, а це більше 170 гектарів майже в центрі міста, яка може бути продана з аукціону приватному власнику, адже в міста на це навряд чи будуть кошти.

На сесії, яка планується на 30 вересня, заплановано підготувати звернення до керівництва країни і Збройних сил України з метою недопустити ліквідації частини.